Fot. Dariusz Kowalski

Zacieśnia się współpraca szkół powiatowych z przedsiębiorcami

Views: 210

By nie kształcić kolejnych bezrobotnych, szkoły ponadgimnazjalne dla których organem prowadzącym jest starostwo, porozumiały się z firmami, które działają na terenie powiatu piotrkowskiego. System jest banalnie prosty. Uczniowie kierunków np. logistycznych, praktyki zawodowe odbywać będą w centrach logistycznych, tym samym gwarantując sobie dalsze zatrudnienie w tych firmach. Podobnie będzie np. z pielęgniarkami.

Dyrektorzy wszystkich powiatowych zespołów szkół, spotkali się z przedstawicielami 17 firm i instytucji, które działają na terenie miasta i powiatu. Podczas spotkania zastanawiano się, jak dostosować kierunki kształcenia w szkołach, by absolwenci tych placówek byli jak najlepiej przygotowani do podjęcia pracy w firmach działających na naszym terenie. Co ważne, praktyki zawodowe miałby się odbywać w przyszłym zakładzie pracy absolwenta. I tak na przykład, uczniowie kierunku pielęgniarstwo, praktykę zawodową odbywaliby w szpitalu powiatowym, i tam mogliby podjąć pracę. Podobnie z kierunkami logistycznymi. Uczniowie odbywając praktyki w centrach logistycznych, rozpoczynaliby pracę w tym magazynie.

Podczas spotkania podjęto decyzję, że zawiązana będzie Rada Przedsiębiorców przy staroście, której zadaniem byłoby między innymi doradzanie szkołom otwarcie takich kierunków kształcenia, które są najbardziej pożądane przez pracodawców.

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *