Wydarzenia

Zacieśnia się współpraca szkół powiatowych z przedsiębiorcami

By nie kształcić kolejnych bezrobotnych, szkoły ponadgimnazjalne dla których organem prowadzącym jest starostwo, porozumiały się z firmami, które działają na terenie powiatu piotrkowskiego. System jest banalnie prosty. Uczniowie kierunków np. logistycznych, praktyki zawodowe odbywać będą w centrach logistycznych, tym samym gwarantując sobie dalsze zatrudnienie w tych firmach. Podobnie będzie np. z pielęgniarkami.

Dyrektorzy wszystkich powiatowych zespołów szkół, spotkali się z przedstawicielami 17 firm i instytucji, które działają na terenie miasta i powiatu. Podczas spotkania zastanawiano się, jak dostosować kierunki kształcenia w szkołach, by absolwenci tych placówek byli jak najlepiej przygotowani do podjęcia pracy w firmach działających na naszym terenie. Co ważne, praktyki zawodowe miałby się odbywać w przyszłym zakładzie pracy absolwenta. I tak na przykład, uczniowie kierunku pielęgniarstwo, praktykę zawodową odbywaliby w szpitalu powiatowym, i tam mogliby podjąć pracę. Podobnie z kierunkami logistycznymi. Uczniowie odbywając praktyki w centrach logistycznych, rozpoczynaliby pracę w tym magazynie.

Podczas spotkania podjęto decyzję, że zawiązana będzie Rada Przedsiębiorców przy staroście, której zadaniem byłoby między innymi doradzanie szkołom otwarcie takich kierunków kształcenia, które są najbardziej pożądane przez pracodawców.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!