koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Z zawałem serca do Tomaszowa, Bełchatowa lub Radomska!

W związku z wykryciem koronawwirusa u jednego z pacjentów, Oddział Kardiologiczny i Pracownia Hemodynamiki wstrzymują przyjęcia Pacjentów. Oznacza to, że pacjenci w ostrych zespołów wieńcowych, choroby niedokrwiennej serca, leczenia zachowawczego niewydolności krążenia, zaburzeń rytmu serca czy nadciśnienia tętniczego, muszą być przetransportowani do innych placówek – w Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim, Radomsku czy Łodzi.

Placówka wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym czytamy:

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w związku z wykryciem u jednego z Pacjentów hospitalizowanych na Oddziale Kardiologicznym zakażenia COVID-19, wstrzymuje przyjęcia na w/w oddział oraz do Pracowni Hemodynamiki od dnia dzisiejszego, tj. 23 września. Trwają standardowe procedury zgodne z GIS oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Piotrkowie, mające na celu zweryfikowanie i przebadanie osób mających kontakt z zakażoną osobą. Oddział oraz Pracownia wstrzymują przyjęcia Pacjentów do odwołania.

Oddział stanowi ogółem 39 łóżek, w tym 8 łóżek intensywnego nadzoru kardiologicznego (sala R), z których każde wyposażone jest w sprzęt pozwalający na ciągłe monitorowanie czynności życiowych pacjentów.

Dodatkowo posiada możliwości szybkiej i pełnej diagnostyki stanu pacjenta dzięki zapewnieniu całodobowego dostępu do specjalistycznych badań takich jak USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz badań laboratoryjnych i bakteriologicznych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!