Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSport

Z Galiczanką o powrót do Europy

Jednego punktu brakuje piłkarkom ręcznym Piotrcovii, aby zapewnić sobie czwarte miejsce na koniec sezonu 2023/2024, a tym samym start po wielu latach w europejskich pucharach. Ostatni dwumecz w Pucharze Pucharu Zdobywców Pucharów Piotrcovia rozegrała jesienią 2007 roku z HC Lipsk, w którego składzie występowała wówczas Karolina Kudłacz. Oba mecze zakończyły się wysokimi porażkami Piotrcovii – a nasz klub poprowadził w tym spotkaniach szkoleniowiec, którego nazwiska praktycznie już nikt nie pamięta i nie chce pamiętać.

Od tego momentu wiele wody upłynęło w rzece Strawie, zmieniło się wielu trenerów, prezesów i przede wszystkim zawodniczek. Nasz klub przetrwał bardzo trudne chwili kiedy jego funkcjonowanie wisiało na przysłowiowym włosku. Dlatego tak ważne jest to, że niewiele brakuje do czwartego miejsca i ponownego startu w pucharach co będzie znakomitą promocją naszego miasta w Europie.

Planem minimum jest wywalczenie przynajmniej jednego punktu w środowym spotkaniu z Galiczanką Lwów. Piotrcovia oczywiście postara się o więcej – chcąc pożegnać się z własną publicznością zwycięstwem. Będzie to wszak ostatni domowy mecz w sezonie 2022/2023 i ostatni mecz w Hali Relax dla kilku zawodniczek (o szczegółach będziemy informować niebawem).

Spotkanie rozpocznie się w środę (10.05) o 18:00, a poprowadzą je: Tomasz Rosik i Przemysław Stężowski. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Mirosław Baum. Mecz będzie można obejrzeć na platformie emocje.tv.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: