Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Z „diaksem” na bankomat…

Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do bankomatu w pomieszczeniu lokalu z automatami do gier w Piotrkowie Trybunalskim. Funkcjonariusze zaalarmowani przez operatora monitorującego ten obiekt, już kilkanaście minut od zdarzenia dotarli do sprawców.

We wtorek około godziny 10.30 dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał informację o usiłowaniu włamania do bankomatu. Mężczyźni w lokalu z automatami do gier, używając szlifierki kątowej próbowali dostać  się do wnętrza  bankomatu służącego do zamiany pieniędzy na kryptowalutę do gier. Na ulicę Wojska Polskiego natychmiast pojechał wywiadowczy patrol. Po wejściu do pomieszczenia policjanci wyczuli unoszący się w powietrzu zapach ciętego metalu. Zabezpieczyli porzuconą przez sprawców szlifierkę, zebrali ślady, ustalili też świadków tego zdarzenia. Analiza nagrań z kamer monitoringu miejskiego i  rozpoznanie w  środowisku przestępczym pozwoliło bezbłędnie i  szybko wytypować podejrzewanych.

Stróże prawa zapukali do drzwi mieszkania, gdzie mógł przebywać jeden z ustalonych  przez nich mężczyzn. W lokalu oprócz 41-latka policjanci zastali dwóch jego kompanów  w wieku 33 i 37 lat. Mundurowi nie mając wątpliwości, że te same osoby, które zarejestrowała kamera monitoringu, zatrzymali przestępcze trio. Każdy z trzech sprawców niebawem usłyszy zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że za usiłowanie grozi taka sama kara jak za dokonanie

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!