KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wystawa archiwalna „Historia dokumentem pisana”

W sierpniu 2022 r. w Poznaniu miały miejsce obrady XXIII Międzynarodowego Kongresu Nauk Historycznych. Podczas tego wydarzenia po raz pierwszy zaprezentowana została wystawa pt. „Historia dokumentem pisana”. Ekspozycja opracowana została przez sieć Archiwów Państwowych, zaś od czasu swego poznańskiego wernisażu zaprezentowana została w wielu miastach na terenie całej Polski. Dziś przyszedł czas na Piotrków Trybunalski. Ekspozycja ustawiona jest przed Mediateką.

Foto: M.Hubka

Każde z 33 Archiwów Państwowych w kraju, udostępniło jeden wyjątkowy dokument – niekoniecznie najstarszy. Chodzi raczej o jego unikalność i wyjątkowość. Chcemy zaprezentować całą sieć, jej potencjał naukowy oraz edukacyjny – mówi Maciej Hubka, z piotrkowskiego archiwum. – Piotrków udostępnił skany kopiarza sulejowskiego, z najstarszą zachowaną wzmianką pisemną o tym mieście – dodaje.

Ekspozycją w Piotrkowie będzie dostępna do 9 listopada.

Ekspozycja plenerowa pt. „Historia dokumentem pisana” została przygotowana przez Archiwum Państwowe w Poznaniu we współpracy z pozostałymi jednostkami wchodzącymi w skład sieci Archiwów Państwowych i stanowiła wydarzenie towarzyszące XXIII Międzynarodowemu Kongresowi Nauk Historycznych, który miał miejsce w Poznaniu.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!