Ważne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Wykopki w szkole w Bujnach

– Wykopki motyczkowe w sobotni poranek odhaczone – napisali w mediach społecznościowych uczniowie z Zespołu Szkół CKZ im. W.Witosa w Bujnach. – Cała przyczepa ziemniaków zebrana, a przy tym świetna zabawa i integracja – dodają.

Po wykopkach nie zabrakło pysznego kapuśniaku z prazokami oraz placków ziemniaczanych dla uzupełnienia sił. – Wykopki ziemniaków, to jedno z najwspanialszych wspomnień z mojego dzieciństwa, cała rodzina i znajomi zbierali ziemniaki na polu w Rękoraju, ja także. Dziś dzięki inicjatywie naszej powiatowej szkoły w Bujnach, uczestniczyłem w takich tradycyjnych wykopkach i było super – mówił uczestniczący w wykopkach starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.

– Takie tradycyjne zbieranie ziemniaków odbywa się w naszej szkole kolejny raz. Gdzie mamy się nauczyć wykonywać prace polowych jak nie podczas zajęć praktycznych? – pyta retorycznie Mateusz, jeden z uczniów szkoły. – Uczymy się nowoczesnego rolnictwa, ale dziś poznajemy podstawy. To tak jakby uczyć się wzorów skróconego mnożenia, nie znając tabliczki mnożenia – dodaje.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!