Fot. Monika Włudarska

Wyjątkowy odpust w Dąbrówce

Views: 953

Początek września w Dąbrówce (gm. Aleksandrów) nieodłącznie jest związany z odpustem, połączonym z parafialnymi dożynkami. W tym roku była to wyjątkowa uroczystość, ponieważ po raz pierwszy uroczystości odbywały się pod okiem nowego proboszcza, Grzegorza Wójcika.

Parafianie wraz z księdzem postarali się, aby ten odpust przeszedł do pamięci mieszkańców. Oprawę muzyczną mszy zapewnił zespół Jończyki i spółka oraz wokalistka, Patrycja Pińska. Na odpust przybyli oprócz parafian, księża i mieszkańcy z okolicznych miejscowości, wójt gminy Dionizy Głowacki oraz Michał Małecki, radny powiatowy. Po tradycyjnej mszy, podczas której dziękowano za plony i poświęcono chleb dożynkowy, odbył się poczęstunek dla wszystkich zebranych. Przy ognisku piekły się kiełbaski, na stołach królowały domowe ciasta i swojski smalec z ogórkiem. Do ucztowania przygrywał zespół Jończyki i spółka, który porwał wszystkich do wspólnej zabawy. W przygotowaniach imprezy brało udział wiele osób, którym serdeczne dziękował ks. Wójcik. Wolontariusze zaangażowani w przygotowania pragną na naszych łamach podziękować wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był tak wyjątkowy. Specjalne podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy kierują także do Michała Małeckiego i Grzegorza Sipy.

Komentarzy: 14

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

 1. Jak Pani nie było to proszę nie komentować. Po tradycyjnhm odpuście, odbyło się spotkanie dla wszystkich i było to pierwsza taka impreza. Było bardzo fajnie i oby więcej takich inicjatyw.

    1. Może i za publiczne, ale dla mieszkańców. Szanowny Panie Jacku nic nie szkodzi żeby i Pan z tych pieniędzy skorzystał.Ja jadę i jestem wdzięczna organizatorom, że mogę pojechać bo nigdy nie byłam bo nie miałam czasu .

 2. Kilbase z tego co wiem ksiadz sponsorowal, a nie slyszalem zeby gdzies startowal. Dajta se ludzie spokoj. Wybory mina, kto nie wygra i tak bedzie sie cos dzialo o bedzie robione. Urzad tp praca jak kazda. A wy sie klocicie o glupia kielbase i pare ciast.

  1. Święta prawda .Zamiast się cieszyć, że jest cokolwiek robione z myślą o mieszkańcach to wypisujecie Państwo straszne głupoty.Z tego co mi wiadomo to Centrum kultury od kilku lat już organizuje tą samą wycieczkę.Dwa lata temu sama byłam.Miejsce szczególne.Każdy tam powinien pojechać. Ludzie troche pokory.Myślę, że akurat teraz to wybory wypadły po wycieczce a nie wycieczka przed wyborami…

    1. Komentarz wybitnie nie na miejscu. Szanowny Anonimie, gwarantuję Ci, iż w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau nie uświadczysz żadnych ponadprzeciętnych krajobrazów czy też innych walorów przyrodniczych czy to wiosną, czy jesienią. Nie taki też jest cel owej wycieczki. Uważam, że każdy człowiek powinien na własne oczy zobaczyć jak ogromna potrafi być ludzka bezduszność, podłość i nienawiść względem drugiego człowieka. Korzystajmy więc skoro mamy możliwość, a kto takie bzdury wypisuje niech nie jedzie…I tak nic by nie wyniósł.
     Ty Anonimie natomiast następnym razem zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz. Każdy woli żreć kiełbasę na festynie i tańcować do disco polo, ale niestety nie tylko na tym życie polega.

    2. Czytanie ze zrozumieniem to nie to samo co rozumienie pogoni za tanią sensacją-z tym faktycznie uczciwy człowiek może mieć problem.

 3. Nikt nie robił tego wszystkiego pod wybory. Ludzie wasza zawiść i krytyczne podejście nic nie wnosi. Zacznijcie cieszyć się z takich małych rzeczy, a nie szukać drugiego dna. I owszem nie jestem wokalistką i nigdy się za nią nie uważałam. Z chęcią zapraszam do śpiewu, a może pokażesz””hahahaha” czy w śpiewanie wychodzi Ci z taka sama łatwością jak krytykowanie innych . Pozdrawiam 🙂