Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Wycinka drzew przed gmachem sądów. Będzie remont na dziedzińcu

W piotrkowskim internecie zawrzało. Na kilku grupach w mediach społecznościowych, pojawiło się wiele krytycznych komentarzy dotyczących wycinki drzew i krzewów przed budynkiem sądów w Piotrkowie. Sprawdziliśmy dlaczego drzewa zostały wycięte. Okazuje się, że rozpoczyna się remont dziedzińca przed budynkiem.

😭 wygląda to strasznie😭

Opublikowany przez Beatę Nowak Poniedziałek, 1 lipca 2019

Jak nas poinformowała nas Magdalena Dąbrowska, kierownik działu administracyjnego (aktualnie zastępująca dyrektora Sądu podczas urlopu), drzewa i krzewy wycięła wyłoniona w przetargu firma, która przygotowała teren pod remont placu. – Cała operacja rozpoczęła się w sobotę. Na miejscu był ornitolog, który sprawdził czy zostały jakieś gniazda z młodymi. Musieliśmy poczekać, aż ptaki uzyskają odpowiednią dojrzałość. Jeśli by się tak nie stało, prace na pewno zostałby wstrzymane. Teraz ogłosimy przetarg i ruszamy z kolejnym etapem czyli z pracami ziemnymi – powiedziała Magdalena Dąbrowska.

W związku z tym, że budynek sądu znajduje się na liście obiektów zabytkowych, dziedziniec po remoncie praktycznie się nie zmieni. – Dziedziniec musi wyglądać tak jak podczas zakończenia prac w 1900 roku. Wyeksponowana ma być za to fontanna, która wreszcie będzie działać. Pojawi się nowa nawierzchnia, ale jej kształt będzie taki sam. Coś czego do tej pory nie było, to poręcz przy schodach o którą prosiło wielu starszych interesantów sądu. Mogę także uspokoić wszystkich mieszkańców i zapewnić, że nasadzenia wrócą. Może to nie będą tak wysokie świerki jak do tej pory, ale roślinność która odsłoni piękno budynku – dodała Magdalena Dąbrowska.

Prace mają zakończyć się w przyszłym roku.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
2 lipca, 2019 20:25

Najwyższa pora było zrobić porządek z tymi krzakami, nawet istniejące podświetlenie nie mogło się przebić przez dziko zarośnięte chaszcze a reprezentacyjny budynek miasta stawał się coraz mniej widoczny.

Anonimowo
Anonimowo
3 lipca, 2019 07:53

tylko błagam bez tego znaku drogowego na środku placu- szpeci!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!