KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ilia Ovcharenko z kolejnym koncertem w piotrkowskim muzeum

W niedzielne popołudnie (11.09) w salach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbył się wyjątkowy koncert fortepianowy w wykonaniu światowej sławy artysty Illi Ovcharenko. 

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów takich kompozytorów jak Schubert, Chopin, Debussy, czy Liszt, które artysta wykonał w niezwykle ekspresyjny sposób.

– To już kolejny koncert, który Ilia Ovcharenko zagrał w Piotrkowie. O ile pierwszy, kwietniowy występ z uwagi na sytuację na Ukrainie był nostalgiczny i melancholijny, to kolejny zaskoczył słuchaczy ekspresją i dynamiką brzmienia. I tym razem kolejne wykonania utworów nagradzane były przez słuchaczy gromkimi brawami. – relacjonuje Paweł Kendra z piotrkowskiego muzeum. – Przed koncertem pianista po raz kolejny wskazał na to, że występ jest formą podziękowania dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, którzy po napaści Rosji na Ukrainę udzielili bezinteresownej pomocy rodzinie i rodakom artysty szukającym schronienia przed wojną – dodaje.

llia Ovcharenko urodził się na Ukrainie w 2001 r. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku ośmiu lat, a w wieku lat dwunastu zaproszony został na studia do Kijowskiej Szkoły Muzycznej. Po jej ukończeniu kontynuował studia w Tel Awiwie. Uczestniczył w kursach mistrzowskich oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych, których wielokrotnie był laureatem. Grał z czołowymi światowymi orkiestrami i współpracował ze znanymi dyrygentami. Utwory w wykonaniu pianisty wielokrotnie nagrywane były w ukraińskim radiu i telewizji. W 2019 r. artysta zaprezentował swą pierwszą płytę CD w Narodowym Radiu Ukrainy. Obecnie przebywa w Izraelu, gdzie kontynuuje swoją karierę muzyczną.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: