KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zapraszamy na ”Noc Sów” – WIDEO

Noc Sów to jedyna taka noc w Polsce! Na 20 i 21 marca zaplanowano wyjątkowe wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.

W Noc Sów pachnie już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu mogą okazać się bardzo pasjonujące. To bardzo aktywny czas dla większości polskich sów. Są w trakcie okresu godowego, to oznacza, że bardzo głośno pohukują, nawołując potencjalną partnerkę i odstraszając konkurentów.

Już 20 i 21 marca będzie można przyjrzeć się tajemniczym ptakom z bliska. Dowiedzieć się, dlaczego były czczone jako ptaki Ateny, ale też zabijane jako zwiastun śmierci i nieszczęścia. Noc Sów jest niezwykłą okazją, aby odkryć tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru.

Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne prowadzone i koordynowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Na lokalną odsłonę akcji zaprasza Nadleśnictwo Piotrków oraz Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych.

20.03.2020 r. Noc Sów w Sulejowskim PK rez. Lubiaszów

Ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone sowom. Prelekcja połączona z wyjściem w teren w celu nasłuchiwania i obserwacji ptaków. Akcja odbędzie się na terenie Sulejowskiego PK.

21.03.2020 r. Noc Sów w OTNPK w Osadzie Leśnej w Kole

Ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone sowom. Pogadanka połączona z wyjściem w teren w celu nasłuchiwania i obserwacji ptaków. Akcja odbędzie się w Osadzie Leśnej w Kole. – Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Zaczynamy około godziny 19. Pokażemy wszystkie sowy zamieszkujące na stałe w Osadzie Leśnej. Po prelekcji pójdziemy na spacer do lasu a potem zapraszamy na ognisko. Jeśli ktoś przyniesie swoją kiełbaskę, będzie mógł upiec ją nad ogniem – zachęca Paweł Kowalski.

21.03.2020 r.  Noc Sów w Spalskim PK rez. Żądłowice

Ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone sowom. Prelekcja połączona z wyjściem w teren w celu nasłuchiwania i obserwacji ptaków. Akcja odbędzie się na terenie Spalskiego PK.

21 marca o godzinie 19:00 wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, zapraszamy na "Noc Sów".

Opublikowany przez Nadleśnictwo Piotrków,Lasy Państwowe Czwartek, 5 marca 2020
0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!