Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wpadli w ręce policjantów. Odpowiedzą za rozbój

Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na początku kwietnia dopuścili się przestępstwa rozboju w gminie Moszczenica. Jeden z nich odpowie za pomaganie w popełnieniu przestępstwa, a dwaj pozostali za rozbój. Działali w warunkach recydywy i najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

10 kwietnia 2022 roku po godzinie 4:00 nad ranem dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w gminie Moszczenica dwóch młodych mężczyzn zaatakowało 50-latka. Sprawcy najpierw pobili mężczyznę, a następnie zabrali mu broń hukową. – Napastnicy uszkodzili również telefon pokrzywdzonego oraz lusterko jego pojazdu. Na miejsce zdarzenia pojechał policyjny patrol oraz grupa dochodzeniowa z technikiem kryminalistyki, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Policjanci zabezpieczyli też nagranie monitoringu, na którym było widać całe zajście. Piotrkowscy kryminalni razem z wolborskimi policjantami rozpoczęli ustalanie sprawców. Skrupulatna analiza przebiegu zdarzenia wskazywała, że udział w nim brało trzech napastników. 10 maja policjanci zapukali do drzwi trzech wytypowanych mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. 26-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty udzielenia pomocy w przestępstwie rozboju. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny. 29 i 25-latek usłyszeli zarzuty przestępstwa rozboju oraz uszkodzenia mienia. relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

W związku z tym, że obaj działali w warunkach recydywy grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora wobec tych podejrzanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!