Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wpadł w ręce policji po tym jak ukradł kasetkę z gotówką

Policyjni wywiadowcy krótko po zgłoszeniu, wytypowali i zatrzymali 26-latka, który ze stoiska z ozdobami świątecznymi w piotrkowskiej galerii handlowej, ukradł kasetkę z pieniędzmi. Funkcjonariusze odzyskali całość utargu. Piotrkowianin usłyszał już zarzut kradzieży i dodatkowo posiadania środków odurzających. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Piotrkowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży na terenie galerii handlowej. Kilka minut wcześniej pracownica stoiska ze świątecznymi ozdobami, znajdującego się na pasażu handlowym galerii zauważyła brak metalowej kasetki, w której przechowywała pieniądze z utargu. – Policjanci zadziałali błyskawicznie. Przeglądając nagrania z kamer monitoringu, już po kilku minutach wytypowali sprawcę kradzieży, którym okazał się 26-letni piotrkowianin. Mężczyzna był notowany już wcześniej za konflikty z prawem. Kilkanaście minut później zapukali do drzwi wynajmowanego przez mężczyznę mieszkania. 26-latek zdążył przemalować kasetkę, schować skradzione mienie w kilku miejscach i przebrać się, by zmylić stróżów prawa. To jednak nie zwiodło doświadczonych policjantów. Metalową kasetkę znaleźli ukrytą w komorze zlewozmywaka, odzyskali także skradzione ponad tysiąc złotych – relacjonuje Dagmara Mościńska z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Policjanci na tym nie poprzestali. Widząc nerwowe zachowanie 26-latka podejrzewali, że ma coś jeszcze do ukrycia. – Potwierdzili swoje przypuszczenia, znajdując w portfelu mężczyzny dilerkę z białym proszkiem. 2,5 grama zabezpieczonej substancji trafi do dalszych badań laboratoryjnym. Wstępne działanie narkotestera wskazało, że to metamfetamina. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 26-latkowi zarzut kradzieży, przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ mężczyzna działał w recydywie, czyli powrotu do przestępstwa, musi liczyć się ze zwiększonym wymiarem kary – dodaje Mościńska.

Piotrkowianin odpowie także za posiadanie środków odurzających. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

2 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!