reklama
GminyWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Wóz strażacki z Woli Krzysztoporskiej trafi do Glodeni w Mołdawii

Druhowie z OSP Wola Krzysztoporska wraz ze starostą piotrkowskim, przekazali wóz bojowy dla strażaków z Glodeni. To zaprzyjaźniony z naszym powiatem rejon Mołdawii.

Uroczystego przekazania samochodu dokonano w sobotę w wolskiej jednostce OSP. Kluczyki do wozu strażackiego Renault Master odebrał prezydent rejonu Glodeni Ion Cojocari. – Ponadto ustaliliśmy harmonogram przyszłych wydarzeń, wspólnych działań kulturalno-artystycznych, ekonomiczno-społecznych oraz wymiany doświadczeń w dziedzinie samorządu terytorialnego. – mówił prezydent.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że udało się przekazać wóz strażacki naszym mołdawskim przyjaciołom. Przypomnę tylko, że to kolejny taki prezent. Kilka lat termu do Mołdawii pojechał wóz strażacki przystosowany do ratownictwa chemicznego i z tego co wiem, nadal jest w służbie. Zapewniam, że w dalszym ciągu będziemy współpracować na płaszczyźnie ekonomicznej, kulturalnej i społecznej oraz wzajemnie wymieniać się doświadczeniami w zakresie działania naszych samorządów, bo nasza współpraca międzynarodowa na płaszczyźnie lokalnej wspiera także Polonię mieszkającą w rejonie Glodenii – powiedział starosta Piotr Wojtysiak.

Wydarzenie, miało miejsce w OSP w Woli Krzysztoporskiej, a udział w nim wzięli: Ambasador Republiki Mołdawii w Polsce JE Igor Bodiu oraz Konsul Honorowy Mołdawii w Łodzi Pavel Scura, przedstawiciele glodeńskiej jednostki pożarniczej, doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy Błażej Spychalski, poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek, władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz wojewódzkich i piotrkowskich struktur PSP, oraz władze oraz radni Gminy Wola Krzysztoporska i Powiatu Piotrkowskiego.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!