Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wolontariusze „Miasta Kotów” budowali domki dla futrzaków – ZDJĘCIA

Ponad 50 domków dla czworonogów w miniony weekend zbudowali wolontariusze fundacji „Miasto Kotów”. Przez kilka lat prowadzenia tej akcji, powstało niemal 400 bud.

Dla kociaków z miasta przygotowano w miniony weekend 54 domki. Do pracy zabrało się 26 wolontariuszy. W sumie przez kilka lat prowadzenia akcji, fundacja „Miasto Kotów” zbudowało 399 schronień dla futrzaków.

Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie wiele bezdomnych kociaków, które nie mają szansy na prawdziwy dom, będą mieć lepsze warunki bytowania – mówi Dagmara Roszkowska, szefowa Miasta Kotów. – Do budowy domku potrzebny jest głównie styropian i folia bąbelkowa lub koc termiczny, by zwierzakom zimą było ciepło. Całą konstrukcję na koniec dokładnie zawijamy folią budowlaną, tak żeby ochronić zwierzęta przed deszczem – dodaje.

Za umiejscowienie budy oraz zadbanie o czystość wokół niej odpowiedzialny jest karmiciel, który budę otrzymał. – Osoba która dokarmia wolno bytujące koty, musi także zadbać o czystość wokół domku. To także ta osoba wybiera lokalizację budki – mówi Dagmara Roszkowska.

W sprawie otrzymania budki dla kotów, należy kontaktować się wolontariuszką Moniką: 501 488 854. Po budę należy się zgłaszać osobiście i podpisać z fundacją stosowny dokument.

W budowie domków dla kotów pomogli także przedstawiciele galerii Focus Mall, którzy przekazali fundacji voucher na zakupy w sklepie zoologicznym.

4.2 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!