reklama
GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolbórz: Uroczyste otwarcie przedszkola

Dzieci, rodzice i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym otwarciu przebudowanego Przedszkola Samorządowego w Wolborzu.

Gości zebranych na placu przedszkolnym powitała dyrektor Iwona Glejzer. Było o historii i teraźniejszości działalności przedszkolnej w Wolborzu. Pierwsza przedszkolna placówka w Wolborzu powstała w 1910 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Bolesława Wróblewskiego. Ochronka prowadzona była przez opiekunkę Wandę Smółke, a utrzymywana była ze składek społecznych i funkcjonowała przez wiele lat. W następnych latach, już powojennych, w związku ze wzrostem liczby dzieci przedszkole przenoszone było do różnych budynków, od domu parafialnego, po prywatne posesje oraz do gminnego domu kultury. 

W 1974 r. rozpoczęto budowę nowego przedszkola. Trwała ona do końca 1977 r.. a przedszkole zyskało nazwę Przedszkola Samorządowego w Wolborzu. Przez lata minione przedszkole przechodziło drobne prace remontowe, wynikające z codziennego użytkowania, w 2005 roku wykonano termomodernizację i wymieniono ogrzewanie na gazowe. 

– Dziś spotykamy się przy budynku wybudowanym w 1977 r., ale ten budynek wygląda zupełnie inaczej. Zarówno na zewnątrz jak i w środku. Dzięki funduszom unijnym w wysokości 1,8 mln zł przyznanym przez Marszałka Województwa Łódzkiego wykonaliśmy przebudowę i rozbudowę Przedszkola Samorządowego w Wolborzu, a całkowita wartość projektu to ponad 3,1 mln zł. – powiedział podczas uroczystego otwarcia przedszkola samorządowego Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. 

W uroczystości otwarcia przedszkola wzięli udział rodzice dzieci, dyrektorzy placówek oświatowych, Grzegorz Lorek Poseł na Sejm RP, samorządowcy powiatowi i miejscy, min. Michał Szymanski wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego oraz Zbigniew Klewin przewodnicący Rady Miejskiej w Wolborzu. 

Goście po części oficjalnej zwiedzili obiekt, a dzieci wzięły udział w grach i zabawach przygotowanych na przedszkolnym placu. 

Prace budowlane w przebudowanym przedszkolu obejmowały: 

  • roboty rozbiórkowe,
  • roboty ziemne i fundamenty,
  • budowę nowych ścian i elementów konstrukcyjnych
  • nowe pokrycie dachu
  • nową ślusarskie okienną i drzwiową,
  • roboty wewnętrzne,
  • elewacje i roboty zewnętrzne,
  • nowe wyposażenie,
  • nowe instalacje: wodociągowa, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, wewnętrzna gazu, elektryczna, odgromowa, oddymiania klatek schodowych, wykonano instalacje fotowoltaiczną.

Inwestycja w obiekt przedszkola niewątpliwie przyczyniła się do poprawy warunków kształcenia przedszkolnego. Realizacja projektu poprawiła jakość i funkcjonalność bazy przedszkolnej w gminie Wolbórz.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!