koronawirusWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolbórz przekazał 120 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem

W związku z pandemią koronawirusa i stanem epiedmicznym wprowadzonym na terenie całego kraju, Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros uruchomił finansową rezerwę kryzysową w wysokości 120 tys zł.  Środki te przeznaczane są sukcesywnie na działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa m. in na zakup materiałów ochronnych, maseczki, płyny dezynfekujące itp. 

Materiały te przekazywane są sukcesywnie do jednostek OSP w Wolborzu i Lubiaszowie działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym oraz przychodni lekarskich, instytucji i urzędów na terenie gminy Wolbórz.  Jednocześnie Burmistrz Wolborza zwrócił się z apelem do Radnych Rady Miejskiej w Wolborzu aby w swoich środowiskach lokalnych zrobili rozeznanie sytuacji związanej z potrzebą pomocy osobom starszym i samotnym. Ważne aby w tym okresie nasilania się pandemii udzielić tym osobom pomocy w zakresie zorganizowania zakupów czy innej oczekiwanej pomocy. 

Wszelkie informacje o działaniach podjętych na terenie Gminy Wolbórz w związku z pandemią koronawirusa, czyli komunikaty, ważne numery telefonów do przychodni zdrowia i instytucji, oraz o sposobie ochrony przed pandemią znajdują się na stronie www.wolborz.eu.

W związku z pandemią koronawirusa zaplanowane komisje Rady Miejskiej oraz Sesja Rady Miejskiej, która miała odbyć się 27 marca 2020 r. została przesunięta na termin późniejszy. 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szlag
Szlag
19 marca, 2020 17:24

Do urzędów i instytucji…przecież wszystkie są pozamykane…sprawy załatwiamy przez tel bądź email!!! Czyli burmistrz i rada mają w dupie mieszkańców gminy!!! Dlaczego nie przekażą maseczek i płynów dezynfekujących np. do sklepów aptek z terenu gminy? Tam gdzie są potrzebne…no szlag mnie trafi

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!