WolbórzWydarzenia

Wolbórz: Poznaliśmy Honorowego Obywatela

Robert Grudzień Honorowym Obywatelem a Jadwiga Banaszkiewicz i Andrzej Kotlicki Zasłużonymi Obywatelami Gminy Wolbórz. Koncert Noworoczny odbył się w piątek (24.01) w Wolborskim Centrum Kultury. 

Tradycyjnie w ostatni piątek stycznia w Wolborzu odbył się Koncert Noworoczny. W trakcie koncertu wręczone zostały tytuły: Honorowego Obywatela Wolborza otrzymał muzyk, kompozytor, dyrektor letnich festiwali w Wolborzu Robert Grudzień. Tytuł przyznany został za wieloletnią działalność artystyczną realizowaną na terenie Miasta i Gminy Wolbórz, przyczyniając się do zdobycia przez Miasto tytułu Lidera Kultury. 

W trakcie koncertu wręczone zostały także tytuły Zasłużony dla Gminy Wolbórz, które otrzymali Jadwiga Banaszkiewicz, prezes Wolborskiego Towarzystwa Kultury i Turystyki, w uznaniu zasług dotyczących organizacji niezliczonej ilości inicjatyw turystyczno-krajoznawczych dla wielu pokoleń Wolborzan. Tytuł otrzymał także Andrzej Kotlicki, kustosz Pożarniczego Centrum Historyczno-Edukacyjnego Ziemi Łódzkiej, w uznaniu zasług dotyczących upowszechniania historii, promowania i kultywowania wolborskich tradycji pożarniczych. 

Tytuły wręczyli na scenie Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros w towarzystwie Zbigniewa Klewina przewodniczącego Rady Miejskiej, która to jednogłośnie podczas sesji 30 grudnia 2019 przyznała te zaszczytne wyróżnienia. 

Koncert Noworoczny w Wolborzu był także okazją do podsumowania roku 2019. Burmistrz Wolborza opowiedział o zrealizowanych inwestycjach oraz, w drugiej części, pokazał plany i zamierzenia samorządu na rok 2020. 

Na deser dla zebranej publiczności w Wolborskim Centrum Kultury wystąpili soliści Opery Łódzkiej na czele z Dariuszem Stachurą, światowej sławy tenorem, dyrektorem Teatru Wielkiego w Łodzi. 

Koncert swoją obecnością zaszczycili Grzegorz Lorek, poseł na Sejm RP, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Zięba, wicestarosta powiatu piotrkowskiego Dariusz Magacz wraz z radnymi powiatu Elżbietą Ościk, Michałem Szymańskim i Krysztofem Kondaszewskim oraz dotychczas nagrodzeni i wyróżnieni honorowi i zasłużeni obywatele gminy Wolbórz. 

Fot. Michał Karbowiak WCK

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!