GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolbórz ma budżet na 2024 rok

Ponad 20 mln na inwestycje. Wolbórz ma budżet na 2024 rok. Wszyscy radni głosowali za uchwałą przygotowaną przez zespół Andrzeja Jarosa Burmistrza Wolborza. 

Na gminne inwestycje Wolbórz wyda w roku 2024 blisko 20 mln zł tj. 30% budżetu. Dochody budżetu gminy Wolbórz w roku 2024 zaplanowane zostały w kwocie 67.445.195,11 zł,  a wydatki w wysokości 69.268.188,11 zł.

Deficyt budżetowy w wysokości 1.822.993,00 zł pokryty zostanie kredytem i wolnymi środkami z nadwyżki budżetowej roku 2022. Zaciągniecie tych zobowiązań jest niezbędne aby posiadać wkład własny i otrzymać ponad 10 mln zł na inwestycje w gminie Wolbórz. 

– Za budżetem na rok 2024 głosowali jednogłośnie wszyscy radni, dobrze to świadczy o naszej pracy i wspólnym planowaniu wydatków. Dziękuje Burmistrzowi Wolborza Andrzejowi Jarosowi za przygotowanie tego budżetu. – podsumował Zbigniew Klewin, przewodniczący Rady Miejskiej. 

W planie wydatków inwestycyjnych na rok 2024 są te związane z budową dwóch hal sportowych przy szkołach w Komornikach i Proszeniu. Zrealizowane zostaną inwestycje drogowe, m.in. przebudowa drogi w Komornikach oraz modernizacja drogi w Janowie i Psarach w kierunku Wolborza. W Żywocinie wykonany zostanie wodociąg i kanalizacja. W Wolborzu natomiast rozpocznie się przebudowa i rozbudowa wraz z termomodernizacją Pożarniczego Centrum, Wolborskiego Centrum Kultury i budynku OSP. 

– Nie sposób wymienić wszystkich inwestycji, które zaplanowaliśmy na rok przyszły, odsyłam do uchwały budżetowej na stronie miasta i gminy. Chciałbym tylko dodać, że nadal utrzymujemy wysoki wskaźnik finansów majątkowych, tj. Inwestycyjnych, dzięki temu Mieszkańcy widzą, że nasze miasto i gmina się rozwija, a niezależne rankingi plasują Wolbórz jako samorządowego lidera w powiecie piotrkowskim. Dziękuje radnym za jednogłośnie przegłosowanie budżetu na rok 2024. Zabieramy się do pracy. – podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Wcześniej projekt budżetu zaopiniowała pozytywnie Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!