reklama
Ważne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolbórz: Burmistrz z absolutorium

Radni Rady Miejskiej w Wolborzu w większości udzielili Burmistrzowi Wolborza absolutorium z wykonania budżetu za rok 2019. 4 radnych wstrzymało się od głosu.

Za udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Wolborza Andrzejowi Jarosowi opowiedziała się większość radnych, jedynie czterech wstrzymało się od głosu. Wcześniej sprawozdanie z wykonania budżetu Wolborza za rok 2019 pozytywnie ocenili: Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi oraz Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Wolborzu. Opinie odczytali Zbigniew Klewin przewodniczący Rady Miejskiej oraz Danuta Gwóźdź, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej. 

W swoim wystąpieniu podsumowującym rok ubiegły, burmistrz zwrócił uwagę na zewnętrzne oceny pracy naszego samorządu dokonane przez Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. 

– Wolbórz dziś w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego jest na 19 miejscu w Polsce, skoczyliśmy w porównaniu do roku 2018, w swojej kategorii gmin miejsko-wiejskich, o 9 miejsc do góry. W powiecie piotrkowskim jesteśmy na I miejscu. To najlepsza i wiarygodna ocena. Serdecznie dziękuję Radnym Rady Miejskiej i moim współpracownikom: mojemu z-cy Dymitrowi Jędryce, skarbnikowi Izabeli Miderze i sekretarz gminy Elżbiecie Bijoch oraz wszystkim pracownikom urzędu za dobrą pracę na rzecz naszego samorządu – podsumował Andrzej Jaros. 

Wcześniej, w trakcie Sesji Rady Miejskiej, przedstawiony został doroczny Raport o stanie Gminy Wolbórz za rok 2019. Warto się z nim zapoznać. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!