GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolborscy radni obejrzeli gminne szkoły

Radni z Komisji Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Miejskiej w Wolborzu podczas wyjazdowego spotkania obejrzeli gminne szkoły.

Wszystkie trzy szkoły podstawowe w Wolborzu, Komornikach i Proszeniu są już gotowe na przyjęcie uczniów 1 września 2021 r. Czwarta szkoła w Goleszach Dużych jest wyłączona z użytkowania, ponieważ realizowany jest tam duży projekt inwestycyjny. Szkoła dzięki dotacji w wysokości 1,9 mln zł zostanie rozbudowana, wykonana zostanie także termomodernizacja obiektu. Dzięki rozbudowie w szkole powstanie wydzielone dwuoddziałowe przedszkole. Prace trwają, a z ich efektami zapoznali się dzisiaj radni z Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Miejskiej w Wolborzu.

Na czas realizacji inwestycji, która potrwa do stycznia 2022 r., dzieci uczyć się będą w Szkole Podstawowej Wolborzu. Wszystko w związku z przeniesieniem edukacji dzieci z Golesz Dużych do Wolborza jest już gotowe. Gotowe na przyjęcie najmłodszych jest także nowe Przedszkole Samorządowe, które także odwiedzili radni.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!