Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Wojsko Macierewicza w Piotrkowie

W 2018 r. na terenie województwa łódzkiego powstanie 9 Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej z dowództwem w Łodzi. Bataliony lekkiej piechoty zlokalizowane będą między innymi w Piotrkowie Trybunalskim, a także w Łasku, Zgierzu, oraz w Skierniewicach (tymczasowo w Kutnie) – podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Otworzy to zupełnie nowy rozdział współpracy cywilno-wojskowej na rzecz bezpieczeństwa, gdyż Terytorialne Siły Zbrojne tworzone są nie tylko po to, by wspierać regularne wojska operacyjne, ale przede wszystkim działać na rzecz społeczeństwa, zarówno podczas wojny, jak i klęsk żywiołowych – czytamy w komunikacie.

Konferencja zorganizowana przez Wojewodę Łódzkiego we współpracy z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w Łodzi, która odbyła się w stolicy województwa, miała za zadanie przybliżyć przedstawicielom administracji publicznej oraz grup proobronnych zasady przyszłej współpracy.

Docelowo Wojska Obrony Terytorialnej w całym kraju mają liczyć 53 000 żołnierzy. Pełną gotowość uzyskają w 2024 r.

Tagi

Powiązane artykuły

5 komentarzy

  1. No to opozycja musi się bać skoro już to wojsko może być użyte do zapewnienia porządku publicznego. Czyli przeciwko własnemu narodowi. A mamy noc z 12 na 13 grudnia. Historia ….

  2. i co to jest?… i tak w sumie to będzie tylko 1/4 żołnierzy niż w PRL… a z drugiej strony w XXI wieku do wojen niepotrzebni żołnierze… wiec do czego oni będą użyci, te 53 tys. ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close