GminyMoszczenicaWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Włamywacze aresztowani

Policjanci z komisariatu w Wolborzu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednego z domów w miejscowości Baby na terenie gminy Moszczenica. Usłyszeli oni już prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do Komisariatu Policji w Wolborzu wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w Babach na terenie gminy Moszczenica. Mundurowi ustalili, że do włamania doszło 16 lutego w godzinach porannych podczas nieobecności domowników. – Sprawcy weszli się do wnętrza budynku wyłamując zamek w drzwiach, a z mieszkania ukradli pieniądze. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając ślady kryminalistyczne, zabezpieczono również monitoring. Na podstawie analizy zgromadzonych w sprawie materiałów dowodowych wytypowali pojazd – nissana kubistar, którym poruszali się sprawcy. Mundurowi zatrzymali do kontroli wytypowany pojazd 21lutego 2024 roku. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy wyglądem odpowiadali osobom, które zarejestrował monitoring. Mężczyźni zostali zatrzymani – informuje st. sierż. Remigiusz Pacyna z KMP w Piotrkowie.

23 lutego 2024 roku na wniosek prokuratura sąd zastosował wobec mężczyzn trzy miesiące tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!