RozprzaWydarzenia

Włamywacz zatrzymany

W ręce policjantów wpadł 44-latek, podejrzany o kradzież z włamaniem do domku letniskowego w okolicach Zalewu Cieszanowickiego. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia, sprzęt RTV i AGD. Wartość strat oszacowano na ponad 5tysięcy złotych. Amator cudzego mienia usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Mężczyzna został już objęty policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Po otrzymaniu zgłoszenia o prawdopodobnym przestępstwie kradzieży z włamaniem, policjanci z gorzkowickiego komisariatu i Posterunku Policji w Rozprzy, pojechali na jedną z działek na terenie Mierzyna. Właściciel domku letniskowego tego dnia po dłuższej nieobecności postanowił sprawdzić co się dzieje na jego posesji. Mężczyzna wchodząc do budynku zobaczył wybitą szybę w oknie. Kiedy wszedł do środka zauważył, że brakuje telewizora, czajnika elektrycznego i elektronarzędzi.

Uszkodzony skobel w drzwiach garażowych był znakiem, że to miejsce też było w zainteresowaniu włamywacza. Z garażu zginęła kosiarka elektryczna, złodziej nie pogardził też plandeką do łodzi rybackiej.

Policjanci zajęli się sprawą i jeszcze tego samego dnia wytypowali sprawcę kradzieży z włamaniem . W mieszkaniu podejrzewanego 44-latka znaleźli przedmioty pochodzące z przestępstwa, ale jego samego nie zastali. Policjanci ustalili,że sprawca może ukrywać się u swojego kolegi. To był dobry trop. Mundurowi zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego, który przed stróżami prawa ukrył się w piwnicy. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

44-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, w związku z czym będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi nawet do 15 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego  policyjny dozór. Część odzyskanego przez policjantów mienia niebawem trafi do właściciela.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close