Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wjazd na przejazd podczas podnoszenia zapór kosztował 2000 zł i 6 punktów

Piotrkowscy policjanci zatrzymali do kontroli renault, którego kierująca wjechała na przejazd kolejowy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że zapory nie zostały jeszcze podniesione, a sygnalizator wskazywał migający, czerwony sygnał. Zgodnie z nowym taryfikatorem za to wykroczenie mieszkanka Piotrkowa otrzymała mandat karny w wysokości 2 000 złotych oraz 6 punktów karnych.

25 stycznia 2021 roku przed godziną 8:00 policjanci z piotrkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód renault captur. – Kierująca pojazdem na ulicy Słowackiego wjechała na przejazd kolejowy podczas podnoszenia zapór. W tym czasie sygnalizator świetlny wskazywał migający, czerwony sygnał, który oznacza zakaz wjazdu na przejazd kolejowy. Od popełnienia wykroczenia kierującej nie powstrzymał nawet fakt, że tuż za nią stał policyjny radiowóz. W tej sytuacji 48-letnia piotrkowianka otrzymała mandat w wysokości 2.000 złotych oraz 6 punktów karnych. – informuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Policjanci przypominają: Zgodnie z obowiązującymi przepisami za wjazd na przejazd kolejowy poprzez ominięcie zapór lub półzapór, wjazd na przejazd jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone oraz wejście lub wjazd na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych podlega karze aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywny w wysokości nie niższej niż 2.000 złotych.

– Pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego zachować szczególną ostrożność. Na przejazdach strzeżonych należy zwrócić uwagę na sygnały świetlne oraz zapory. Jeżeli sygnały świetlne są włączone, a zapory się opuszczają, bądź są w trakcie podnoszenia pod żadnym pozorem nie należy wjeżdżać, ani wchodzić na przejazd kolejowy. Przy niestrzeżonych przejazdach kolejowych należy bezwzględnie zastosować się do znaku „STOP” oraz linii bezwarunkowego zatrzymania. W przypadku braku widoczności spowodowanej opadami atmosferycznymi, mgłą, czy ukształtowaniem terenu, należy otworzyć okno w pojeździe. Nadjeżdżający pociąg słychać, a maszynista przy dojeździe do przejazdu daje sygnał ostrzegawczy. – dodaje rzeczniczka policji.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eustachy
Eustachy
26 stycznia, 2022 17:39

Dziadostwo cholerne żeby takie rzeczy robić wstyd i hańba policji!

Piotrkowianin
Piotrkowianin
Reply to  Eustachy
27 stycznia, 2022 22:41

Sam jesteś dziadostwo.
Tępić piratów drogowych! Czerwone światło to czerwone światło. Czego nie rozumiesz?

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!