GminyWażne wiadomościWydarzenia

Więźniowie z piotrkowskiego Aresztu walczą z ASF

Służba Więzienna pomaga w wygaszaniu ogniska Afrykańskiego Pomoru Świń w miejscowości Kruszów. Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Łodzi, na wniosek Wojewody Łódzkiego, skierował do pracy kilkunastu osadzonych z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim, którzy w bardzo trudnych warunkach usuwają paszę, słomę i siano z terenu chlewni. Skazani pracują nieodpłatnie w systemie „bez konwojenta”.

– To 12 osadzonych z piotrkowskiej jednostki penitencjarnej. Panowie pracują bez dozoru strażnika. Odbywają wyroki o niewielkiej szkodliwości czynu, są odpowiednio „dobrani”, dlatego mamy pewność, że nie oddalą się z tego gospodarstwa. – informuje por. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie. – Praca którą wykonują osadzeni jest ciężka. Ich zadania polega na oczyszczenie chlewni z pozostałości paszy i słomy. Warto dodać, że w chlewni panują trudne warunki, chociażby z powodu na wysoką temperaturę – dodaje rzecznik.

Warto dodać, że osadzeni pracują całkowicie za darmo.

2.4 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kinga
Kinga
22 czerwca, 2021 15:12

Jak to jest, że na ASF nie ma szczepionki czy lekarstwa tyle lat, a na koronawirusa powstała natychmiast…? Zastanawiające…

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!