Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Więzili, bili i znęcali się nad mieszkanką Piotrkowa – [AKTUALIZACJA]

Sześć osób (cztery kobiety i dwóch mężczyzn) na najbliższe trzy miesiące trafiło za kratki – to efekty działań piotrkowskich dzielnicowych. Szajka bandytów podejrzewana jest o pozbawienie wolności i znęcanie się nad mieszkanką Piotrkowa. Za popełnione zbrodnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Tylko dzięki wytężonej pracy dzielnicowych, udało się zatrzymać grupę przestępców, którzy bezprawnie przetrzymywali w jednym z domów na ulicy Wiejskiej, 38-letnią mieszkankę Piotrkowa. 22 lutego dzielnicowi podczas obchodu rejonu ustalili, że kilka dni wcześniej 38-letnia piotrkowianka była przetrzymywana i bita w mieszkaniu oprawców. Funkcjonariusze ustalili dokładny przebieg zdarzenia, o którym sama pokrzywdzona bała się powiadomić stróżów prawa.

Okazało się, że 19 lutego w godzinach wieczornych, w mieszkaniu przy ulicy Wiejskiej odbywała się libacja alkoholowa. Grupa 2 mężczyzn i 4 kobiet zaczęła znęcać się nad swoją znajomą. Sprawcy zamknęli mieszkanie i nie pozwolili wyjść kobiecie. Wbrew jej woli zabrali piotrkowiance ubrania i bili ją po całym ciele rękoma i paskiem. Na tym nie zakończyli jednak swojego bestialskiego zachowania. Okaleczali nagie ciało kobiety widelcem, polewali je octem a elektryczną maszynką ogolili głowę swojej ofiary. Po kilku godzinach pobitej i udręczonej 38-latce udało się opuścić mieszkanie napastników. Kobieta wykorzystała fakt upojenia alkoholowego podejrzewanych.

Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawców. Cztery kobiety w wieku 30, 32, 38 i 54 lat oraz 35-letni piotrkowianin trafili do policyjnej celi. Funkcjonariusze przekazali do prokuratury zebrany w tej sprawie materiał dowodowy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, uszkodzenia ciała a także stosowania przemocy i gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania.

Po przesłuchaniu zatrzymanych, Prokurator Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim skierował do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosków. Podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. 25 lutego b.r. piotrkowscy funkcjonariusze zatrzymali szóstego uczestnika. Za popełnione przestępstwa grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Powiązane artykuły

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close