Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą w mediatece

– Mediateka w Piotrkowie to jedno z najnowocześniejszych i najambitniej pomyślanych miejsc, w których stykać się mają nauka, kultura i edukacja. To bardzo innowacyjne podejście do rozwoju miasta – mówił podczas dzisiejszej wizyty w Piotrkowie Trybunalskim Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Premiera po mediatece oprowadził prezydent Krzysztof Chojniak oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Renata Wojtczak. W trakcie zwiedzania Jarosław Gowin zapoznał się z wystawami oraz elementami nauki i techniki, jakie mają być prezentowane w mediatece.

Spotkanie zakończył briefing prasowy, podczas którego premier chwalił pomysł utworzenia takiego miejsca.
– Ta inicjatywa świetnie wpisuje się w III filar „Strategii Gowina”, czyli społeczną odpowiedzialność nauki. Misją takich miejsc jest kształcenie w sposób najbardziej trafiający do dzieci i młodzieży, czyli edukacja poprzez zabawę, kreację i eksperyment. Mediateka w Piotrkowie będzie czynnikiem rozwoju miasta, podniesia jakość życia i umożliwi korzystanie z dorobku nowoczesnych technologii. Jestem przekonany, że to miejsce będzie promieniować na całe województwo łódzkie, a z czasem i na całą Polskę – podkreślił.

– Wokół tego miejsca będziemy budować nasza lokalną wspólnotę wykorzystując do tego kulturę, naukę i edukację – dodał z kolei prezydent Krzysztof Chojniak i zaprosił do współtworzenia tego miejsca. – Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i podpowiedzi, ponieważ obiekt jest już gotowy, a teraz czeka nas jego zagospodarowanie. Oprócz nowoczesnej biblioteki z wolnym dostępem do księgozbioru, w budynku znajdą się także interaktywne pracownie naukowe, których zadaniem będzie rozwijanie pasji i zainteresowań piotrkowian.

Po zakończeniu spotkania w mediatece premier Jarosław Gowin zwiedził także aktualną siedzibę biblioteki mieszczącą się w dawnej synagodze, a także Zamek Królewski i Rynek Trybunalski.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!