GminyWażne wiadomościWydarzenia

Wiadukt w Siomkach będzie przejezdny 30 czerwca

30 czerwca godzina 12:00 – to dokładny termin udostępnienia dla ruchu pojazdów, remontowanego od 8 miesięcy, wiaduktu w Siomkach. Takie zapewnienie otrzymał Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak od przedstawicieli wykonawcy – Firmy Domax, która realizuje inwestycje na drodze powiatowej Piotrków – Jeżów. – informuje starostwo.

Przypomnijmy, że obiekt mostowy, który był w bardzo złym stanie, zamknięto 20 października ubiegłego roku. W tym czasie został on całkowicie odnowiony.

– Jestem bardzo zadowolony z postępu prac remontowo-drogowych, które w ciągu kilku tygodni powinny się zakończyć – stwierdził starosta Wojtysiak. – Dzięki solidnemu wykonawcy udało się maksymalnie skrócić czas zamknięcia wiaduktu, a w tym okresie przeprowadzić największą jak dotąd inwestycję w Powiecie Piotrkowskim, która jest realizowana na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Jej wartość to prawie 6 mln złotych z czego 62%, czyli 3,7 mln złotych, pozyskaliśmy z Funduszu Dróg Samorządowych, a pozostałe 2,2 mln złotych zabezpieczyliśmy we własnym budżecie.

Zakres prac drogowych, związanych z przebudową kilometrowego odcinka drogi powiatowej ukończono w 99%. Co ważne, miejscowość Siomki – z pobliskimi Gąskami i Bujnami – połączył ciąg pieszo-rowerowy sprawiając, że droga powiatowa – mimo dużego natężenia ruchu – będzie bezpieczna dla niezmotoryzowanych mieszkańców gminy. Udrożnienie przejazdu przez wiadukt nie oznacza zakończenia inwestycji, która będzie kontynuowana, jednak prace nie będą już stwarzały tak poważnych utrudnień jak dotychczas.

2 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
17 czerwca, 2021 16:21

Niestety droga rowerowa jest poprowadzona tylko do ulicy Granicznej, później trzeba jechać ulicą Roosevelta, która że względu na kiepski stan techniczny, jest niebezpieczna dla rowerów.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!