GminyGrabicakoronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wiadukt na Wojska Polskiego dopiero w lipcu, chyba że…

Wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią, że nowym wiaduktem wzdłuż ulicy Wojska Polskiego uda się przejechać dopiero za miesiąc. Wszystkiemu podobno winna pandemia koronawirusa, która spowolniła pracę urzędów. Fakty na dziś są takie: z końcem maja zamknięty zostanie tymczasowy przejazd ze światłami na ulicy Twardoslawickiej, wiadukt na Wojska Polskiego nadal będzie zamknięty, a ci którzy chcą pojechać do (lub z) gminy Grabica, będą musieli korzystać z największego ronda w Europie, czyli przejazdu w śladzie dawnego „węzła bełchatowskiego”.

Co dalej z przejazdem dla mieszkańców miasta Piotrkowa i Gminy Grabica przez teren budowy autostrady A1 na wysokości ul. Twardosławickiej? Dziś w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie odbyło się spotkanie z Grzegorza Lorka Posła na Sejm, Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka i Krzysztofa Kulińskiego Wójta Gminy Grabica z przedstawicielami firmy Budimex.

Omówiono uwarunkowania prawne, które w chwili obecnej opóźniają oddanie do użytku wiaduktu wzdłuż ulicy Wojska Polskiego w związku z pandemią COVID-19 oraz wymagań kontraktowych wykonawcy inwestycji. Oczekiwania posła i samorządowców dotyczą przedłużenia możliwości korzystania z przejazdu na wysokości ul. Twardosławickiej do czasu otwarcia dla ruchu wiaduktu. Czy będzie to możliwe? Kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek, na które zaproszeni zostali przedstawiciele Inwestora czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, Kierownik Projektu i Inżynier Kontraktu.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowainin
Piotrkowainin
26 maja, 2020 20:15

Komentarz z…..
“Z wypowiedzi inwestora GDDKiA Łódź wynika, że dokument musi być dostępny przez miesiąc na stronie Urzędu i RDOŚ. Jak się domyślam chodzi o stronę internetową. Z tego co wiem strony internetowe urzędów działały. Więc o jakiej” procedurze zamrażającej” mówią? i dlaczego trzeba czekać kolejny miesiąc ?. Zapraszam “inwestora” aby się pofatygował w piątek i nie tylko na to “wspaniałe rondo” i zobaczył co się tu dzieje. Znowu miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze. “

mPT
mPT
27 maja, 2020 06:11

Ach ten Koronawirus. Dobrze że jest na kogo zgonić. Oby się nie okazało że wiadukt będzie oddany w lipcu a może w sierpniu.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close