Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wężykiem na DK91. 69-latek z promilami

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki zatrzymali 69-latka, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna i jego tor jazdy wcześniej wzbudził podejrzenie co do stanu trzeźwości jadącego za nim funkcjonariusza Posterunku Policji z Rozprzy. Dzięki czujności i szybkiej reakcji, policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

5 sierpnia 2023 roku około godziny 8:40 funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Rozprzy, w czasie wolnym od służby, na drodze krajowej numer 91, na wysokości miejscowości Janówka, zauważył volkswagena, którego tor jazdy wzbudził podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy.

– Kierowca vw polo jadąc w kierunku Piotrkowa, jechał od lewej do prawej krawędzi jezdni. W pewnym momencie na środku drogi zatrzymał pojazd. Kiedy funkcjonariusz podchodził do mężczyzny, aby zabrać mu kluczyki, ten zaczął uciekać. Policjant o całej sytuacji powiadomił dyżurnego jednostki, jednocześnie cały czas jadąc za podejrzanym pojazdem i informując o jego położeniu. Kierujący polo wjechał do Piotrkowa i kontynuował swoją ucieczkę, jednak już na ulicy Próchnika patrol ruchu drogowego udaremnił mu dalszą jazdę. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że podejrzenia były słuszne, bo 69-latek miał ponad dwa promile w organizmie – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd odholowany na policyjny parking. 69-letni mieszkaniec powiatu wkrótce usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!