Walczymy o życie pani Moniki!

Views: 1312

Pan Damian napisał do nas w poniedziałek późnym wieczorem. Odpowiedzieliśmy od razu, kontaktując się z jego córką, Julią, autorką apelu o krew dla mamy, który dziewczyna zamieściła na Facebooku. Opublikowaliśmy artykuł z załączonym apelem nastolatki. Zainteresowanie tematem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Gdy piszę te słowa, liczba odsłon przekroczyła już 10 tys., a akcja oddawania krwi dla pani Wojnarowskiej ma również miejsce w ILO w Tomaszowie Maz., gdzie od lat działa Klub Honorowych Dawców Krwi PCK.

Pani Monika pół roku temu zachorowała na nowotwór złośliwy żołądka. Poddana została chemioterapii, jednak okazało się, że przerzuty poszły do kości (choć późniejsza specjalistyczna diagnostyka – jak mówi córka – nie potwierdziła tego). W tej sytuacji nikt nie chciał podjąć się operacji. Dziewczyna pisze: „szukaliśmy naprawdę wszędzie, każdy po kolei odmawiał nam pomocy. Z czasem zaczęliśmy szukać klinik za granicą”. W ostatnich dniach udało się nawiązać taki kontakt, ale operacja, związana z późniejszą kuracją, kosztuje krocie. W internecie, przez stronę Pomagam.pl, ruszyła więc zbiórka pieniędzy.

Jednocześnie przypominamy, że w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Tryb. można oddawać krew dla pani Moniki, tak potrzebną wobec koniecznych częstych transfuzji.

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *