Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wakacje w Muzeum – ZDJĘCIA

We wtorkowe przedpołudnie dziedziniec piotrkowskiego Muzeum wypełnili podopieczni Świetlicy Środowiskowej Bartek. Dla uczestników „Wakacji w Muzeum” przygotowanych zostało wiele atrakcji.

Podopieczni Świetlicy poznali wybrane piotrkowskie legendy, ale mieli też możliwość spotkać się ze smokami. – Duże zainteresowanie wzbudziła archeologiczna piaskownica i możliwość znalezienia skarbu przy pomocy wykrywacza metali. Niecodziennych emocji dostarczyły jak zawsze pokazy rycerskie. Chętni mogli stoczyć pojedynek z rycerzami, przymierzyć elementy rycerskich zbroi, czy spróbować strzelania z łuku i kuszy. Przygotowano też zabawy zręcznościowe i to nie tylko te nawiązujące do średniowiecza. Pasjonaci motoryzacji mogli spróbować sił w pokonaniu toru zdalnie sterowanym pojazdem, co jak się okazało, nie należało wcale do łatwych zadań. Jeśli ktoś wolał jednak spokojniej spędzić czas, to mógł np. zasiąść w koronie na królewskim tronie, spróbować pisania gęsim piórem, wybić monetę, czy wykonać pracę plastyczną. Dla najaktywniejszych czekały słodkości. – relacjonuje Paweł Kendra z piotrkowskiego Muzeum.

W przeprowadzeniu spotkania pomogły studentki i studenci Filii Uniwersytety Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbywający praktyki w piotrkowskim Muzeum. Grupy zorganizowane mogą skorzystać z wakacyjnej oferty Muzeum po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: