GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

W Wolborzu ślubowali żołnierze – FOTORELACJA

W Wolborzu odbyła się uroczysta przysięga wojskowa II turnusu Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej żołnierzy z Ośrodka Szkolenia Podstawowego 7 batalionu kawalerii powietrznej z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. To najważniejsza chwila w życiu każdego żołnierza, która jest nie tylko ukoronowaniem wielu wysiłków, ale także wyrazem jedności między ochotnikami, ich rodzinami, a całym społeczeństwem.

Zapewne wielu z nich zostanie i będzie kontynuować szkolenie specjalistyczne, a inni przejdą do rezerwy. Polska armia rośnie w siłę stając się coraz potężniejszą bo determinacja, konsekwencja i chęć pozostania w szeregach sprawia, że bezpieczeństwo ojczyzny staje się coraz większe. – To ważny dla żołnierzy dzień, a przysięga wojskowa skłania do refleksji, skłania do zainteresowania się problemami związanymi z niepodległością i bezpieczeństwem państwa. Wiąże się także nad obowiązkami, jakie mamy względem naszego kraju – mówił ppłk Grzegorz Plaskota, dowódca 7 batalionu Kawalerii Powietrznej.

W uroczystości brał udział starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, członek Zespołu Społecznych Doradców Samorządowych Ministra Obrony Narodowej. 

Dodatkowo odbyła się wystawa sprzętu i uzbrojenia wojska polskiego. Akcja ta połączona była z punktem rekrutacyjno-informacyjnym „Zostań Żołnierzem RP” Wojskowego Centrum Rekrutacji z Tomaszowa Mazowieckiego. Na wszystkich chętnych czekała grochówka wojskowa.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!