Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W trosce o bezdomnych – wspólne działanie policji i pracowników MOPR

Intensywne opady śniegu oraz minusowe temperatury powietrza nie sprzyjają osobą bezdomnym. Piotrkowscy policjanci wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie sprawdzają miejsca gdzie osoby wykluczone szukają schronienia. Za każdym razem proponują pomoc oraz informują o miejscach gdzie taką pomoc można uzyskać.

– W dniach 11-12 lutego 2021 roku piotrkowscy policjanci wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie celem niesienia pomocy sprawdzają miejsca gdzie osoby bezdomne szukają schronienia. Zimowa aura, intensywne opady śniegu oraz niskie temperatury w ciągu dnia i nocy, są ogromnym zagrożeniem dla najbardziej potrzebujących. Mundurowi i pracownicy socjalni sprawdzają pustostany, altanki i wiaty, gdzie schronienia szukają osoby nie posiadające własnego dachu nad głową. Docierają do osób bezdomnych, którym proponują pomoc w postaci przewiezienia do Schroniska dla Osób Bezdomnych – informuje asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Osoby potrzebujące mają również możliwość skorzystania z ciepłego posiłku, który wydawany jest w Dziennym Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Wojska Polskiego 127. Aby uzyskać decyzje o wydaniu posiłku należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. – Podczas prowadzonej akcji policjanci i pracownicy socjalni częstują osoby narażone na wychłodzenie gorącą herbatą oraz przekazują maseczki ochronne. Podczas spotkania takiej osoby zachęcamy do skorzystania z możliwości schronienia w noclegowni, która oferuje swoją pomoc – dodaje rzeczniczka policji.

– Stowarzyszenie oferuje ciepłe schronienie, stałe posiłki, wygodne miejsce do spania oraz dostęp do urządzeń sanitarnych – informuje kierownik schroniska Piotr Kindilchi.

Policjanci apelują również aby reagować widząc osobą bezdomną bądź nieporadną życiowo osobę. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że przy niskich temperaturach w bardzo szybkim czasie dochodzi do wychłodzenia organizmu. Osoby bezdomne, które szukają schronienia w opuszczonych budynkach, pustostanach i altankach chcąc się ogrzać wykorzystują różne źródła ognia, które niejednokrotnie są śmiertelnym zagrożeniem.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!