Na zdjęciu: Dionizy Głowacki – wójt gminy oraz Paweł Mamrot – sekretarz gminy.

W Starej będzie nowa strażnica

Views: 108

Na terenie gminy Aleksandrów realizowane jest kolejne ważne zadanie inwestycyjne. To przebudowa strażnicy w miejscowości Stara.

Projekt gminy Aleksandrów dofinansowany jest w ramach RPO WŁ, i polega na poprawie bazy infrastrukturalnej o charakterze kulturalnym w gminie. Inwestycja obejmuje roboty budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie obiektu, w celu poprawy stanu technicznego, dostosowania do potrzeb użytkowników, poprawie dostępności i jakości oferowanych usług kulturalnych. Dzięki projektowi powstanie nowy obiekt w formule świetlicy wiejskiej. Kwota dotacji dla gminy Aleksandrów wyniesie 85 % wydatków kwalifikowanych, czyli niemal 371 tysięcy złotych. Pozostałe 15 % pochodzić będzie ze środków gminy Aleksandrów. Realizacja tego zadania przewidziana jest do końca listopada.

Komentarzy: 2

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Centrum Kultury potrzebne! Pozostaje pytanie, czy mieszkańcy gminy będą mogli z niego korzystać ? Czy tylko bezustannie przyjaciele władców?

  2. Buduje się świetlice żeby niszczały, dzieci i młodzież nie korzysta bo są pozamykane, a klucze ciężkie do zdobycia. Po co więc budować no chyba, że do zakrapianych imprez.