Wydarzenia

W sprawie S12 po spotkaniu z premierem Morawieckim

Przedstawiciele mieszkańców zaangażowanych w budowę S12 spotkali się z premierem Mateuszem Morawieskim. Spotkanie zorganizował poseł Grzegorz Lorek. Blokady drogi póki co nie będzie, ale stowarzyszenie “S12 natychmiast” na laurach nie spoczywa.

Mieszkańcy Sulejowa przekazali szefowi rządu ponad 20 tysięcy zebranych podpisów poparcia dla budowy drogi. – Widząc ogromne zaangażowanie mieszkańców, przez szacunek dla nich samych, postanowiłem włączyć się w pomoc i poprosiłem premiera Mateusza Morawieckiego o spotkanie. Przy tej okazji, rozmawialiśmy o etapach budowy. Pan premier zadeklarował pomoc, a ja zostałem zobligowany do stałego informowania szefa rządu na jakim są etapie poszczególne działania. – powiedział poseł Grzegorz Lorek.

– Sulejów liczy nieco ponad 15,5 tysiąca mieszkańców, podpisów mieliśmy ponad 20 tysięcy. Bardzo dziękujemy wszystkim tym którzy wsparli naszą akcję. Podpisy zbierane były w całek okolicy, ale i w różnych częściach kraju – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej Jacek Zajączkowski.

Jak powiedzieli nasi rozmówcy, premier był bardzo zaskoczony brakiem węzła „Rokszyce” i obiecał natychmiast zająć się tą sprawą. – Pan premier zapewnił nas, że zajmie się sprawą związaną z brakiem węzła Rokszyce w planach przebudowy DK1 do standardów autostrady A1 i będzie się starał ją wyprostować. Proszę wziąć pod uwagę, że jeżeli tego węzła nie będzie, to następna ingerencja w trasę może być za 11 lat. Dlatego, że pierwsze 8 lat to gwarancja drogi, ponieważ wykorzystane zostały przy tym fundusze unijne, potem kolejne 3 lata trwałaby budowa. Dla nas to tragedia, zginie następnych 40 ludzi – powiedział Jacek Zajączkowski. – Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i na przełomie lat 2022/2023 można będzie rozpocząć budowę, to w 2025 roku powinny zacząć już jeździć tam samochody – dodaje Zajączkowski.

Mateusz Morawiecki poinformował także, że droga S12 została ujęta w Planie Perspektywicznym Finansowania na lata 2021-2025 co oznacza, że finansowanie tej inwestycji zostanie zapisane w budżecie państwa.

Niebawem w Sejmie odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie S12. Na 17 lipca zaplanowano spotkanie Zespołu Parlamentarnego na którym maja być przedstawiciele odpowiednich ministerstw oraz GDDKiA.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!