Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

W spalenie flagi Niemiec na Marszu Niepodległości w Warszawie, zamieszani są mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska

W głośnej sprawie spalenia flagi Niemiec oraz podobizny Donalda Tuska podczas Marszu Niepodległości 11 listopada, zamieszani są dwaj mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska – ustalił portal Piotrkowski24. Sprawą zajmuje się Komenda Rejonowa Policji Warszawa-Śródmieście.

Warszawska policja posiada zdjęcia oraz nagrania z chwili kiedy niemiecka flaga oraz podobizna Donalda Tuska została spalona. Policja ustaliła już personalia osób będących na filmie. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie.

Zarówno w sprawie spalenia niemieckiej flagi jak i spalenia podobizny Donalda Tuska czynności prowadzi zespół ds. wykroczeń KRP Warszawa I. Mamy już ustaloną tożsamość dwóch osób mających związek z tymi zdarzeniami. Posiadamy wizerunki pozostałych sprawców i dążymy do ustalenia ich tożsamości. Jak już to się stanie, to wszystkie te osoby usłyszą zarzuty z art 83, 51 i 145 kw. Poszukujemy też świadków tych zdarzeń.

podinsp. Robert Szumiata
KRP Warszawa I

Sprawcy mogą odpowiadać za nieostrożne obchodzenie się z materiałami wybuchowymi, zaśmiecanie miejsc publicznych oraz zakłócanie spokoju lub porządku publicznego.

3.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!