KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków Trybunalski

W sobotę podżezują…

Źródło: ODA Piotrków Tryb.

Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto zaprasza na kolejny koncert z cyklu Old Town Jazz.

W sobotę, 26 maja 2018 r., na scenie plenerowej zlokalizowanej na patio Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Piotrkowie Trybunalskim zaprezentujemy 2 grupy: Swing System z Vienne (Francja) i Tomasz Sowiński Collective Trio z Trójmiasta.

Początek koncertów godz. 19.00. Wstęp wolny.
Wejście na patio kościoła od ul. Rycerskiej. W przypadku niepogody koncerty odbędą się we wnętrzu Kościoła.

Swing System to 12 osobowy jazzowy zespół wokalny z Konserwatorium Muzyki i Tańca w Vienne. Liderem grupy jest pianista Philippe Khoury, a inspiracje muzyczne zespołu to Manhattan Transfer, The Real Group… Grupa przyjedzie do nas z Vienne we Francji, miasta w którym odbywa się jeden z największych europejskich festiwali jazzowych Jazz a Vienne

Tomasz Sowiński Collective Trio to grupa perkusisty Tomka Sowińskiego. Tomaszowi towarzyszyć będą Artur Jurek (organy Hammonda) i Tomasz Grzegorski (saksofon).

Tomasz Sowiński – muzyk jazzowy, perkusista, aranżer. Założyciel i lider Collective Improvisation Group (C.I.G.), która jest zwieńczeniem jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych oraz próbą własnej wypowiedzi muzycznej, zespołu o świeżym, awangardowym brzmieniu. Brał udział w nagraniu muzyki do wielu spektakli teatralnych. Były to m.in.: Wilki Agnieszki Osieckiej wg I.B. Singera, Plaża Petera Asmussena, obydwa w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie, Demony Larsa Norena w Teatrze Narodowym w Brnie. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji (1995). Po ukończeniu studiów bierze czynny udział w życiu jazzowym Trójmiasta i nie tylko, występując w klubach i na festiwalach, w kraju i zagranicą (Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Izrael, Rumunia, Bułgaria, Mołdawia, Francja, Szwecja, Litwa). Od 2005 roku jest wykładowcą Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przy Akademii Muzycznej w Gdańsku. Grał w formacjach: Maciej Sikała Trio i Quartet, Wojciech Staroniewicz – Hand Made, Emil Kowalski Quintet, Leszek Możdżer Trio, Sławek Jaskułke Trio, Sikała-Wojtasik Quartet, Sopot Hamburg Jazz Quintet, Jerzy Małek Quintet. Występował także z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Jerzym Dudusiem Matuszkiewiczem, Tomaszem Szukalskim, Piotrem Cieślikowskim, zespołem Miłość, Mikołajem Trzaską i Andrzejem Stasiukiem. Obecnie występuje: Piotr Mania Trio, Przemek Dyakowski-Quintet, Hot Jazz Cellebration, Mikołajem Trzaską i Rafaelem Rogińskim w projekcie Warsong oraz własnymi zespołami – Collective Improvisation Group (w projektach Illustration i Synergy) oraz Collective Trio.

Artur Jurek – pianista, hammondzista, aranżer, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Festiwalu Jazz Juniors wspólnie z zespołem „Unit Seven”. Koncertował między innymi w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Argentynie, Meksyku, Wenezueli. Występował u boku Minoru Ozone, Sadao Watanabe, Douga Camerona, Iana Gillana, Hala Fraziera, Jordana Benetta. Aranżuje na potrzeby gdyńskiego Teatru Muzycznego, Maybe Theater Company, Hevelius Brass. Współtworzył aktorskie projekty Marka Richtera, Andrzeja Słabiaka. Wspólnie z zespołem Mietek Blues Band nominowany do Fryderyka 2010 w kategorii „Album Roku Blues”. Obecnie współpracuje z Przemkiem Dyakowskim, Leszkiem Dranickim, Jackiem Siciarkiem, zespołem Paul Band, Critical Level, Polską Filharmonią Bałtycką, i z wieloma trójmiejskimi zespołami.

Tomasz Grzegorski – jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zadebiutował na scenie jazzowej w 1997 roku w zespole Quintessence Eryka Kulma. W roku 1998, wraz z zespołem Parnas Jazz Quintet zostali laureatami I miejsca na festiwalach: Jazz Juniors, Pomorskiej Jesieni Jazzowej, oraz II miejsca na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach. W 1999 roku rozpoczął współpracę z Jerzym Małkiem i jego kwintetem. Zespół zdobył I miejsce na festiwalach: Jazz Juniors’99, Pomorska Jesień Jazzowa’99, oraz Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni 2000. Tomasz Grzegorski jest również laureatem III miejsca Międzynarodowych Zmagań Jazzowych w Szczecinie’03. Od 2005 roku współpracuje ze światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedym, z którym grał koncerty na całym świecie. Współpracował i nagrywał między innymi z: Januszem Muniakiem, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Bałatą, Andrzejem Cudzichem, Wojciechem Groborzem, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Kułakowskim, Jarosławem Śmietaną, Zbiniewem Namysłowskim.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!