Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

W sobotę II Memoriał Ludwiga i Grabowieckiego

W najbliższą sobotę w piotrkowskiej hali OSiR „Relax” odbędzie się II Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego. W turnieju organizowanym przez Atletyczny Klub Sportowy wezmą udział zapaśniczki i zapaśnicy w stylu klasycznym w kategoriach junior (do lat 20) i młodzieżowiec (do lat 23).

Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjadą młodzi zawodnicy czołowych polskich klubów, m.in. z Radomia, Poznania, Łodzi, Warszawy, Raciborza i Chełma. W kilkunastoosobowej grupie reprezentującej Atletyczny Klub Sportowy nie zabraknie medalistów najważniejszych krajowych imprez mistrzowskich.

Zawody, które po raz kolejny uzyskały wysoką rangę Pucharu Polski, rozpoczną się w sobotę, 29 października o 9:00 i potrwają do wieczora – blok walk finałowych wystartuje o 18:00. Dzień wcześniej, w piątek, 28 października, po południu, zaplanowano weryfikację zawodników, konferencję techniczną, wagę oraz przegląd lekarski.

Zawody poświęcone będą pamięci Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego, wybitnym trenerom Atletycznego Klubu Sportowego, którzy zmarli w 2018 roku. Obaj położyli podwaliny pod sukcesy piotrkowskiego klubu w ostatnich latach: pierwszy od podstaw stworzył prężnie rozwijającą się kobiecą sekcję, a drugi wyszkolił wielu czołowych zawodników, m.in. wicemistrza świata i Europy Mateusza Bernatka.

Bardzo się cieszymy, że memoriał poświęcony pamięci legend piotrkowskich zapasów na stałe wszedł do kalendarza najważniejszych krajowych zawodów. Lista klubów, które zapowiedziały w nim udział pokazuje, że cieszy się dużą popularnością i uznaniem. To z pewnością ucieszy nie tylko naszych kibiców, ale partnerów i sponsorów, którym serdecznie dziękuję za pomoc w jego organizacji. Mam nadzieję, że w sobotę w głównych rolach wystąpią nasi zawodnicy, którzy gorąco liczą na Państwa doping – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

W przeszłości Atletyczny Klub Sportowy z powodzeniem organizował najważniejsze krajowej zawody zapaśnicze, z mistrzostwami Polski seniorów włącznie. Sobotnie zawody to druga edycja Memoriału Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego – pierwsza odbyła się w październiku ubiegłego roku. W czerwcu AKS był także gospodarzem Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w kategorii młodzików.

Bardzo wysoko oceniane były odbywające się w naszym mieście mecze Krajowej Ligi Zapaśniczej, w której drużyna AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski odniosła dwa triumfy, łącząc sukces sportowy z organizacyjnym. Za każdym razem ogromną rolę w tych przedsięwzięciach odgrywali kibice, którzy pomagali tworzyć niezapomniane widowisko gorąco dopingując zawodników. Liczymy na to, że tym razem będzie podobnie – wstęp na trybuny jest wolny.

Program II Memoriału Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego

piątek, 28 października, hala OSiR, ul. Batorego 8
17:00 – 17:30 – weryfikacja zawodników
17:30 – konferencja techniczna
18:00 – 19:00 – waga zawodników oraz przegląd lekarski

sobota, 29 października, hala OSiR, ul. Batorego 8
9:00 – 13:00 – walki eliminacyjne
13:00 – 14:30 – przerwa obiadowa
14:30 – 15:00 – oficjalne otwarcie zawodów
15:00 – 18:00 – dalszy ciąg walk
18:00 – walki finałowe
19:30 – dekoracja medalistów

Wyniki będą na bieżąco podawane na portalu sportzona.pl

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: