GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

W Proszeniu działa już świetlica środowiskowa

W Proszeniu otwarta została świetlica środowiskowa, z której korzystać będzie społeczność sołectwa oraz osoby korzystające z terapii uzależnień. 

Prace związane z remontem budynku komunalnego w Proszeniu rozpoczęły się w 2021 r. Zrujnowany budynek po byłym skupie mleka, przez lata stał niezagospodarowany, na tyłach miejscowej OSP. Decyzję o remoncie podjął Andrzej Jaros – burmistrz Wolborza. 

Praktycznie ze starego budynku zostały tylko ściany. Obiekt dostał nowy dach, stolarkę okienną, ocieplenie, nowe instalacje: elektryczną, centralnego ogrzewania oraz wodociągową oraz wyposażenie. Budynek jest w pełni umeblowany. 

Dziś piękna świetlica z zapleczem kuchennym i sanitarnym wyposażona w nowoczesną pompę ciepła, będzie służyła stowarzyszeniu AA, które prowadzi spotkania terapeutyczne, ale także innym mieszkańcom i organizacjom z terenu sołectwa Proszenie. 

W otwarciu obiektu wzięła udział społeczność Proszenia, kierownictwo MOPS, radni Rady Miejskiej oraz burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin, którzy przekazali w prezencie ufundowany przez gminę telewizor.

Cała inwestycja zrealizowana w Proszeniu kosztowała 140 tysięcy złotych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!