Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W Piotrkowie na świat przyszło dziecko uchodźców z Ukrainy

To pierwszy w Piotrkowie poród uchodźców wojennych z Ukrainy. W szpitalu PCMD na świat przyszedł chłopiec. Jest bezpieczny i zdrowy.

W Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim przyszedł wczoraj na świat zdrowy chłopczyk – jego mama to obywatelka Ukrainy, która opuściła swój kraj w związku z wybuchem wojny. Dla personelu szpitala była to pierwsza taka sytuacja od początku rozpoczęcia tego konfliktu zbrojnego – stanął on jednak na wysokości zadania. Mały pacjent oraz jego mama czują się dobrze. Zostali bowiem otoczeni profesjonalną opieką medyczną, na jaką mogą liczyć wszyscy uchodźcy wojenni. – poinformował szpital na swoim profilu facebookowym.

В Повітовому Центрі Матері і Дитини в Пьотркові Трибунальському вчора з‘явився на світ здоровий хлопчик – його мама громадянка України, яка покинула країну в зв‘язку з початком війни. Для персоналу лікарні це був перший випадок від початку військового конфлікту – але пройшов ідеально👏🏻 Маленький пацієнт, як і його мама почувається добре Зараз оточені професійною медичною опікою, на яку можуть розраховувати всі біженці.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!