Piotrków TrybunalskiWydarzenia

W Piotrkowie i powiecie lekarze nie wystawiają e-recept

E-recepta to nowoczesna i wygodna dla pacjenta, lekarza i farmaceuty forma recepty. Pierwszą receptę w Łódzkiem i jedną z pierwszych w Polsce wystawiono w Skierniewicach 9 maja 2018 r. Od tego czasu 51 lekarzy w naszym regionie wystawiło już ponad 42 tysiące recept dla 4314 pacjentów. Niestety żadna z nich nie była wystawiona w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim.

Recepty wystawiają lekarze w 11 miastach naszego regionu, między innymi: w Łodzi, Radomsku, Warcie, Poddębicach, Tomaszowie Mazowieckim, Lutomiersku, Wieluniu. Od 1 stycznia 2020 r. e-recepty będą obowiązkowe.

E-recepta jest wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem, dzięki któremu pacjent może sprawnie i szybko wykupić przepisane przez lekarza leki, a także śledzić szczegóły oraz dawkowanie, logując się do swojego Internetowego Konta Pacjenta. E-recepta to recepta czytelna dla farmaceuty – eliminuje problemy z błędnymi danymi, brakiem pieczątki, czy niewyraźnym pismem lekarza – to było zmorą pacjentów, którzy czasem musieli wrócić do poradni, by poprawić receptę. Jest wygodna dla pacjenta także ze względów ekonomicznych: pozwala na wykupienie tylko części przepisanych leków lub każdego leku w innej aptece – bez konieczności proszenia o odpis. Pacjent, który ma Internetowe Konto Pacjenta ma stały i łatwy dostęp do wszystkich wystawionych recept – przez telefon lub komputer. E-recepta jest dostępna w każdej aptece – nawet, jeśli pacjent zgubi papierową wersję, nie będzie problemu z jej realizacją.

Jak działa e-recepta? Lekarz wystawia pacjentowi receptę elektronicznie, pacjent otrzymuje wydruki informacyjny lub e-receptę drogą elektroniczną – jako SMS z 4-cyfrowym kodem lub e-mail. Receptę może zrealizować w każdej aptece, farmaceuta skanuje kod z wydruku lub wpisuje 4-cyfrowy kos z SMS i PESEL, a pacjent otrzymuje lek: jeden lub wszystkie – jak woli.

Od 1 stycznia e-recepty będą obowiązkowo wystawiane we wszystkich placówkach w Polsce. W Łódzkiem już 86 placówek medycznych spełniło wymogi formalne i otrzymało certyfikat, który umożliwia komunikację z systemem e-zdrowie. Po dostosowaniu swoich aplikacji gabinetowych, lekarze wystawią swoim podopiecznym nowoczesne e-recepty.

e-recepta_2019

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
3 kwietnia, 2019 13:55

Maja racje ,czy teraz jest zle?

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!