Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

W Piotrkowie czuć zapach medalu – ZDJĘCIA,FILMY

Piłkarki ręczne Piotrcovii zrobiły duży krok w kierunku medalu mistrzostw Polski. We własnej hali wygrały arcyważne spotkanie z MKS Perłą Lublin 27:26 (12:10) po niezwykle wyrównanym i nerwowym meczu. To druga w tym sezonie domowa wygrana piotrkowskiego zespołu z wielokrotnym mistrzem Polski.

Wynik spotkania otworzyła Magda Więckowska, a chwilę później na 2:0 podwyższyła Edyta Charzyńska. Przyjezdne szybko jednak otrząsnęły się z tej przewagi i w 11. minucie był remis 5:5. Przez kolejne minuty wynik oscylował wokół remisu, ale to Piotrcovia nadawała ton spotkaniu, prowadząc różnicą 2-3 bramek. W końcówce lublinianki, za sprawą skutecznej Magdy Balsam, doszły jednak drużynę Krzysztofa Przybylskiego. Mało tego – na siedem minut przed końcem prowadziły nawet 24:23. Decydujące słowo należało do piotrkowianek, a nie do zatrzymania była zdobywczyni dziesięciu bramek – Romana Roszak. Najważniejszą bramkę meczu zdobyła na 25 sekund przed końcem Magda Więckowska. Lublinianki nie zdołały już doprowadzić do remisu, a bezpośredni rzut wolny Kingi Achruk trafił w mur.

– Niezwykle się cieszę, że ten mecz wygrałyśmy. Wiedziałyśmy jak gra Lublin, miałyśmy je rozpracowane. Wiedziałyśmy również, że przegrywając to spotkanie tracimy szansę na brązowy medal. Ja chcę z Piotrkowem pożegnać się medalem, a w ostatnim meczu cieszyć się z naszymi kibicami, którzy wejdą wreszcie do hali – powiedziała najlepsza zawodniczka spotkania Romana Roszak.

– Jeszcze dużo meczów przed nami i na pewno sprawa miejsc 2-4 jest jeszcze otwarta. Przegrałyśmy dzisiaj ważny mecz, ale medali na pewno jeszcze nie można rozdawać – skomentowała przegraną trenerka MKS Perły Monika Marzec.

Piotrcovia – MKS Perła Lublin 27:26 (12:10)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Płomińska 4/1, Zaleśny 1, Drażyk 2/1, Klonowska 1, Oreszczuk 1/1, Roszak 10, Kopertowska, Magda Więckowska 5, Szynkaruk 2/1, Charzyńska 1, Trawczyńska, Abramowicz, Sobecka