Piotrków TrybunalskiWydarzenia

W Piotrkowie będzie druga stacja ładowania samochodów elektrycznych

Województwo łódzkie, jako pierwszy samorząd w Polsce przystępuje do wieloetapowego projektu budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Podpisano już nawet list intencyjny pomiędzy samorządem województwa, a spółką PGE Nowa Energia Sp. z o.o. w sprawie realizacji projektu budowy 15 stacji do ładowania samochodów elektrycznych w regionie łódzkim.

Uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie uruchomienia stacji ładowania miało miejsce na terenie Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi przy ul. Wareckiej. List podpisali: marszałek województwa Grzegorz Schreiber oraz wiceprezes zarządu PGE Nowa Energia Tomasz Marzęda.

– To ważny dzień dla województwa łódzkiego – powiedział marszałek Grzegorz Schreiber. – Polska Grupa Energetyczna zapewnia budowę tych stacji, my jako samorząd województwa udostępniamy teren pod ich budowę. Na razie są to tereny w pobliżu szpitali wojewódzkich, ale w dalszej perspektywie myślimy o tym, żeby uruchomić tego typu stacje przy drogach wojewódzkich – podkreślił marszałek. – Mam nadzieję, że nam się ten plan powiedzie. Jesteśmy w tej chwili pierwszym samorządem wojewódzkim, który podjął się tej misji. – dodał marszałek.

W pierwszym etapie wybudowanych będzie 15 stacji, z czego 10 na terenach placówek medycznych. Ulokowanie stacji na terenach placówek medycznych pozwoli w przyszłości na utworzenie floty ambulansów elektrycznych, lepiej sprawdzających się w środowisku miejskim.

– Cieszę się bardzo z tego, że w miejscach publicznych, gdzie przyjeżdża bardzo dużo osób, staną te stacje do ładowania, czyli przy szpitalach i w centrach miast. To jest naszym celem by ułatwić dostęp samochodów elektrycznych do centrów miast, by właśnie działać przeciwko smogowi, który dotyka niestety wszystkie aglomeracje – powiedział wiceprezes zarządu ds. innowacji PGE Paweł Śliwa.

Stacja ładowania ma być zlokalizowana przy ulicy Rakowskiej 15 na terenie Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im Kopernika. Realizacja planowana jest w 2020 roku, po wybudowaniu przyłącza energetycznego. W dalszych etapach planowane są uruchomienia kolejnych stacji w pasach dróg wojewódzkich lub w ich sąsiedztwie.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
18 października, 2019 18:23

A gdzie jest/będzie pierwsza stacja?

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Jarosław Krak
19 października, 2019 18:50

Panie Jarosławie dziękuję za info, nie myślałem że miasto tak technologiczne poszło do przodu 😁

Powiązane artykuły

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x