GminyMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

W Moszczenicy wciągnęli flagę na maszt

Od kilku lat, podczas najważniejszych świąt państwowych, w Moszczenicy uroczyście wciągana jest na maszt flaga narodowa. Tak było i dzisiaj. Biało-czerwoną wciągnęli członkowie stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Moszczenica” wraz z władzami powiatu i gminy.

Maszt usytuowany jest w pobliżu GOKISu. – Już kilka lat temu, za zgodą wójta w okolicy ośrodka kultury postawiliśmy masz, na którym podczas najważniejszych świąt eksponowana jest flaga narodowa. W nocy, zgodnie z protokołem flagowym jest ona podświetlana. – powiedział w rozmowie z nami Marcin Korytkowski, sekretarz stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Moszczenica”. – Ponadto członkowie stowarzyszenia złożyli kwiaty pod pomnikiem Stefana Karaszewskliego, patrona 86. Piotrkowskiej Drużyny Harcerskiej „Knieja”. Jego pomnik znajduje się w Kosowie. Stefan Karaszewski zasłynął heroiczną, samotną walką. W dniu śmierci miał 24 lata. Stanął sam 5 września 1939 r. przeciw czołgom. Jak donoszą przekazy historyczne, podczas dwóch godzin walki zniszczył 6 czołgów oraz uszkodził kilka innych pojazdów. Jego czyn pozwolił na bezpieczne wycofanie się jego towarzyszy z 85. Pułk Strzelców Wileńskich. – dodaje Marcin Korytkowski.

W moszczenickich uroczystościach oprócz członków Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Moszczenica”, udział wzięli między innymi starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, Marceli Piekarek wójt gminy Moszczenica, a także Krzysztof Jędrzejczyk, zastępca wójta.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!