reklama
GminyWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

W Jeżowie zlikwidują tymczasowe ronda. Kolejne ułatwienie na A1

Od dziś (01.06) kierowcy przemierzający budowę autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem mogą liczyć na znaczne ułatwienia i skrócenie czasu przejazdu. W Jeżowie zlikwidowane zostaną dwa tymczasowe ronda, ale to nie wszystkie udogodnienia jakie przygotowali drogowcy.

Likwidacja tymczasowych rond, pozwoli jadącym na kierunku północ – południe, po budowanej autostradzie A1, zachować płynność jazdy, bez konieczności oczekiwania i przejazdu przez ciasne ronda. Kolejnym ułatwieniem, tym razem dla okolicznych mieszkańców, będzie oddanie wiaduktu na drodze powiatowej łączącej Siomki z Parzniewicami (na załączonej mapce zaznaczony zielonym kolorem). Dzięki temu przejazd z jednej strony budowanej drogi, na drugą, także będzie się odbywał bezkolizyjnie, a zatem znacznie szybciej, bezpieczniej i bez konieczności przymusowych postojów. Warty pokreślenia jest fakt, że piesi, przechodząc z jednej strony budowy na drugą, także będą znacznie bardziej bezpieczni, ponieważ nie będzie już konieczności przekraczania szerokiej i ruchliwej jezdni, dzięki temu, że wiadukt wyposażony został w wygodny, bezpieczny chodnik. Nastąpią również pewne zmiany w organizacji ruchu  dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Aby wyjechać na trasę główną będą musieli dotrzeć do węzła Kamieńsk lub do węzła Piotrków Trybunalski Południe, zależnie od tego, czy będą chcieli jechać w kierunku południowym, czy północnym. Jest to już rozwiązanie docelowe. (Potencjalne trasy dojazdu do węzłów pokazano na załączonych mapkach kolorem żółtym).

    Wprowadzenie w życie nowej organizacji ruchu przewidywane jest około godziny 8.00 i potrwa do ok. 11.00. W tym czasie należy spodziewać się incydentalnie dodatkowych utrudnień i zatrzymań ruchu na czas kilku – kilkunastu minut.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!