GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

W Grabicy mają nowy radiowóz. Zakup wspomógł samorząd powiatu i gminy

Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim przyjął kluczyki od nowego radiowozu, który poprawi warunki pracy funkcjonariuszy z komisariatu w Grabicy. Samochód został współfinansowany przez Powiat Piotrkowski i Gminę Grabica.

Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim inspektor Krzysztof Dąbrowski przyjął kluczyki od nowego radiowozu, który został przekazany Komendantowi Komisariatu Policji podinspektorowi Michałowi Radzińskiemu. Radiowóz marki KIA został współfinansowany przez Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy Grabica.

– Bezpieczeństwo mieszkańców ziemi piotrkowskiej zawsze należy do spraw priorytetowych, dlatego też cieszę się, że 25 tys. zł pochodzących z budżetu Powiatu Piotrkowskiego zostało przekazanych na zakup tego auta. – powiedział starosta Piotr Wojtysiak.

Podczas przekazania pojazdu wójt Krzysztof Kuliński powiedział: – Bardzo nas cieszy fakt, że nowy radiowóz trafia do tutejszego komisariatu. Zapewne zwiększy to bezpieczeństwo mieszkańców, a i czas reakcji na zdarzenia będzie mniejszy. Przypomnę, że to nie pierwsze wsparcie jakie przekazujemy służbom ratunkowym. Niedawno współfinansowaliśmy zakup defibrylatora dla pogotowia ratunkowego, teraz partycypujemy w zakupie radiowozu. – powiedział wójt.

Nowy, nieoznakowany radiowóz kosztował około 100 tysięcy złotych. Samorząd powiatu i gminy przekazał po 25 tys. resztę sfinansowała policja.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!