GorzkowiceWydarzenia

W Gorzkowicach podsumowali projekt moniuszkowski

„Żywe obrazy czyli jak zainteresować dzieci twórczością Stanisława Moniuszki” – to program realizowany w Gorzkowicach przy współudziale Łódzkiego Domu Kultury, Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Gorzkowice.

Projekt polegał na kreowaniu żywych obrazów czyli rekonstrukcji scen z opery „Halka” i „Straszny Dwór”. Tworzone były przez uczestników projektu, przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką wybrane fragmenty dzieł Stanisława Moniuszki. Poszczególne sceny zostały sfotografowane, a następnie zamieszczone w kalendarzu na 2020r.

W ramach projektu odbyło się 6 warsztatów artystycznych, podczas których dzieci stworzyły tła do oper „Halka” i „Straszny Dwór”. Przestrzenne elementy scen zostały wykonane z wykorzystaniem konstrukcji drewnianej, tektury i papieru oraz gliny samoutwardzalnej. Po ustawieniu scenografii dzieci wcieliły się w role bohaterów oper i pozowały do zdjęć wykonywanych podczas profesjonalnej sesji fotograficznej.

– Projekt zrealizowany został w partnerstwie z Łódzkim Domem Kultury, Gminą Gorzkowice, Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach oraz Zespołem Pieśni i Tańca Gorzkowice. Na imprezie finałowej gościliśmy Ewelinę Skorupę, która reprezentowała Łódzki Dom Kultury, Karola Strojeckiego – Zastępcę Wójta Gminy Gorzkowice oraz Anetę Karbowiak – Przewodniczącą Rady Gminy Gorzkowice. Wszystkie dzieci biorące udział w projekcie otrzymały z rąk naszych gości pamiątkowe kalendarze oraz upominki – poinformowała Monika Słowińska z Urzędu Gminy w Gorzkowicach.

Fotogaleria dostępna TUTAJ.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!