GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

W gminie Wolbórz kolejna szkoła zyska nowe oblicze

Po zakończeniu inwestycji w Szkole Podstawowej w Goleszach, tym razem kapitalny remont czeka placówkę w Komornikach. Na odnowienie tamtejszej podstawówki władze gminy planują wydać niebagatelną kwotę 7 mln złotych.

Radni RM w Wolborzu podczas tradycyjnej sesji wyjazdowej odwiedzili placówki edukacyjne na terenie, aby sprawdzić ich stan przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zupełnie nowe oblicze w środku, jak i od zewnątrz w czasie kiedy nie korzystali z niej uczniowie, zyskała Szkoła Podstawowa w Goleszach, gdzie odnowiono elewację oraz sale lekcyjne i nadano budynkowi bardziej energooszczędne właściwości. Z kolei w wolborskiej placówce, a dokładniej przylegającej do niej hali sportowej wymieniono oświetlenie na LED-owe, które również przyczyni się do oszczędności dla samorządowego budżetu.

fot. wolborz.eu

Lada dzień ma się rozpocząć także remont w Szkole Podstawowej w Komornikach, gdzie tamtejsi uczniowie normalnie rozpoczną zajęcia 1 września, ale już kilka dni później, bo 5 września na czas trwania prac przeniosą się do SP w Wolborzu.

– Dziękuje dyrektorowi Grzegorzowi Adamczykowi za pomoc w organizacji nauki dla dzieci z Komornik w SP w Wolborzu. Podobnie było w trakcie przebudowy szkoły w Goleszach — podkreśla burmistrz Andrzej Jaros. – Już za rok szkoła w Komornikach zyska nowe stropy, węzły sanitarne, stołówkę, pojawi się nowe główne wejście do szkoły, nowe klatki schodowe i sale dydaktyczne. Budynek w Komornikach będzie wyposażony w nowoczesne gazowo-absorpcyjne ogrzewanie oraz panele fotowoltaiczne — dodaje.

Inwestycja ma kosztować 7 milionów złotych i ma być zakończona przed jesienią 2023 roku, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Komornikach już w odnowionej placówce mogli powitać kolejny rok szkolny.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!