Piotrków TrybunalskiWydarzenia

VII Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Piotrkowskiego

Podsumowano tegoroczną współpracę starostwa z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie powiatu. Jak podkreślał starosta Piotr Wojtysiak – ważne jest to, by organizacje pozarządowe współpracowały z administracją samorządową.

– Dziękuję wam za tę energię i optymizm, które zaoferowaliście naszym mieszkańcom. Zapraszam do dalszej współpracy w roku następnym, a my, razem z wicestarostą, będziemy was wspierać i poszukiwać funduszy na realizację tych pomysłów. Mam tu na myśli np. szereg działań w ramach polityki społecznej, bo aż 27% mieszkańców naszego powiatu to osoby w wieku 65+ – mówił Piotr Wojtysiak.

W ramach podziękowań za udany rok współpracy, 38 uczestników projektu otrzymało dyplomy oraz statuetki. W podsumowaniu zaprezentowano m.in. wybrane organizacje pozarządowe oraz ich działania w ramach konkursów dotacyjnych. Jak podkreślano, elementem niezbędnym do dynamicznego rozwoju sektora organizacji pozarządowych jest współpraca Rady Powiatu Piotrkowskiego z samorządami gmin Ziemi Piotrkowskiej oraz z mieszkańcami, organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na terenie całego powiatu: jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych, Kołami Gospodyń Wiejskich, Klubami Sportowymi, Stowarzyszeniami oraz Fundacjami, realizującymi działania na rzecz lokalnej społeczności.

Dodatkową formą współpracy powiatu piotrkowskiego z organizacjami pozarządowymi jest Centrum Organizacji Pozarządowych (COP), zapewniające wsparcie informacyjno-doradcze dla organizacji mających swą siedzibę na terenie powiatu piotrkowskiego lub działających na rzecz jego mieszkańców. Centrum zostało uruchomione w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego powiatu piotrkowskiego dotyczącego: utworzenia i prowadzenia w 2018 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim Centrum Organizacji Pozarządowych. Zadanie zostało dofinansowane dotacją z budżetu powiatu piotrkowskiego w kwocie 15.000,00 zł.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x